24°

В Рівному будуть курсувати лондонські двоповерхові автобуси

Влада Рівного вже уклала угоду про купівлю двох лондонських даблдекерів – легендарних двоповерхових автобусів червоного кольору, які стали символом британської столиці.

В Управління транспорту і зв’язку Рівного відмовилися коментувати цю інформацію, але ми не отримали і спростування. З власних джерел нам стало відомо, що місто збирається купити два даблдекера марки «Routemaster RM». З конвеєра таких машин зійшло близько 2 тис. одиниць. У 1992 році у Великобританії був проведений їх капітальний ремонт та встановлені нові двигуни, які відповідали чинним екологічним нормам.

Наразі подробиці угоди, а саме ціна транспортних засобів, не розголошується. На британському сайті eBay такий автобус можна купити за 50 тисяч фунтів стерлінгів (приблизно 2 млн грн).

Нагадаємо, що двоповерхові автобуси старого зразка працювали на маршрутах Лондона з 1956 до кінця 2005 років. Офіційно перехід на інші типи автобусів став вимушеним заходом у зв’язку з тим, що потрібні були автобуси з низькою підлогою для зручності інвалідів та літніх пасажирів. Сьогодні Лондон використовує нові двоповерхові автобуси з гібридним приводом, введені в експлуатацію в 2012 році. Хоча Routemaster був знятий з експлуатації, столиця Великобританії залишила два екземпляра, які обслуговують екскурсійні маршрути.

Попередньо стало відомо, що автобуси «Routemaster» в рамках пілотного проекту будуть курсувати по маршрутах, які дозволять охопити усі туристичні принади Рівного.

Чи стане такий громадський транспорт більш популярний, ніж білорусько-швейцарський дуобус та «еталонні» автобуси малого класу українського виробництва, покаже час.