27°

В Рівному судитимуть копа, який стріляв у велосипедиста

31-річного заступника командира роти батальйону Управління патрульної поліції в Рівненській області обвинувачують у перевищенні службових повноважень.

Про це повідомляє Прокуратура Рівненської області.

Його обвинувачують в умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень та супроводжувалися насильством, застосуванням спеціального засобу, за відсутності ознак катування.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вночі 10 серпня цього року, під час чергування, патрульний, безпідставно та усно пред’явив велосипедисту вимогу зупинитися.

29-річний рівнянин цю вимогу проігнорував, тоді патрульний поліцейський протиправно застосував до чоловіка спецзасіб – власний пристрій для відстрілу патронів, споряджений гумовими кулями. Внаслідок таких незаконних умисних дій з боку поліцейського потерпілому заподіяно тяжкі тілесні ушкодження.

Досудове розслідування проводили слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Наразі патрульний відсторонений від посади та перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох.