14°

погода у Рівному

В Сарному відкрили проект для роботи з дітьми, які постраждали чи стали свідками насильства

Проект “зелена кімната” презентували 20 лютого у Сарненському відділі поліції.

Заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький зазначив, що так звана зелена кімната для дітей – це два суміжних приміщення. В одному з них ігровий зал, де з дитиною працюватиме психолог чи медик, інше — це кімната для спостереження, де перебуватимуть слідчий та інші працівники поліції. Кімнати розділені дзеркальним склом, за яким дитина не бачить правоохоронців.

Крім того, Руслан Стрельбіцький подякував Світлані Усик – міському голові Сарн за допомогу в облаштуванні такого приміщення.

«Використовуючи спеціальні методики і комфортні умови, ми намагаємося мінімізувати стрес, та переживання дитини під час перебування у поліції, – зауважила начальник відділу ювенальної поліції ГУНП в Рівненській області Ірина Чорна. – Це сучасні методи роботи з неповнолітніми, які передбачені Конвенцією Ради Європи про захист дітей. Під час з спілкування з потерпілими використовується аудіо та відеозаписуюча техніка, для того щоб не травмувати дитину повторними допитами».

У рамках запровадженого на Рівненщині проекту таку «зелена кімната» створили вперше у Сарнах. Однак впровадження європейських методів роботи поліції триватиме надалі і подібні дитячі приміщення облаштовуватимуться і в інших районах області.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області