4°

В Україні остаточно заборонили продаж цигарок з добавками

З 11 липня 2023 року, відповідно до ухваленого антитютюнового Закону № 1978-IX, набуває чинності заборона реклами електронних пристроїв для куріння (як електронних сигарет, так і пристроїв для нагрівання тютюну) і заборона продажу ароматизованих сигарет та рідин до електронних сигарет. 

“Це важливі зміни, які матимуть позитивний вплив на громадське здоров’я.

Кожна 10-а смерть від серцево-судинних захворювань є наслідком вживання тютюну й нікотину. Тютюнокуріння вдвічі підвищує ризик розвитку стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті.

Вдихання вторинного тютюнового диму (пасивне куріння) збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у  людей, які не вживають тютюнові і нікотинові вироби, на 20-30%. Існують переконливі докази зв’язку тютюнокуріння та інсульту. І в умовах довготривалої російської агресії збереження життя та здоров’я кожного українця  – наш пріоритет”, – коментує зміни законодавства завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я Ірина Сорока. 

Смако-ароматичні добавки заборонено додавати у будь-який компонент виробу: фільтр, папір, пакування, капсула тощо. Окрім того, сигарети та тютюн для самокруток не може мати будь-яких технічних характеристик, що дозволяють змінювати їх запах, смак або інтенсивність диму. Єдиний виняток з цієї заборони – виробництво таких виробів для експорту, пояснює юристка громадської організації “Життя” Марічка Гринишин. 

Також законом заборонені до введення в обіг електронні сигарети, заправні контейнери та рідини, які мають характерний запах/смак, отриманий у результаті введення добавки або комбінації добавок, зокрема фруктів, прянощів, трав, спирту, цукерок, ментолу або ванілі тощо. 

Заборонено також додавати в рідини вітаміни, кофеїн, таурин та низку інших добавок, які можуть створювати враження, що виріб має переваги для здоров’я, асоціюються з життєвою силою або мають властивості робити викиди кольоровими. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp