17°

В Україні підтвердили забруднення повітря

Перевищення гранично допустимих концентрацій були зафіксовані в Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам’янському. Про це в понеділок, 28 жовтня, повідомили в ДСНС. Про це повідомляє Кореспондент.Net.

Станом на 27 жовтня значних перевищень рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано. Концентрації оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС України не відзначає – вказали у відомстві.

У ДСНС нагадали, що на території України утримується антициклонний характер погоди, що призводить до відсутності опадів. Також зараз слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин.

Разом з тим, значного зростання рівнів забруднення повітря не спостерігається. Незначні перевищення гранично допустимих концентрацій фіксуються тільки в Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам’янському – запевнили фахівці. 

Раніше повідомлялося, у Рівному був зафіксований смог. В обласному відомстві ДСНС тоді повідомлялось, що масштабних пожеж не зафіксовано. 

Панікувати не потрібно. Рятувальники цілодобово моніторять ситуацію з пожежами в природних екосистемах, а пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС знаходяться у постійній готовності до реагування на подібні виклики – повідомляв тоді речник ГУ ДСНС Дмитро Мельник.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp