9°

СОВ

В Україні підвищили штрафи за керування автомобілем без прав та в стані алкогольного сп’яніння

16 лютого Верховна Рада прийняла закон про створення безпечних умов для учасників дорожнього руху. Суттєво зросли штрафи за керування транспортним засобом без необхідних документів та у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

На своїй офіційній сторінці народний депутат від політичної сили «СЛУГА НАРОДУ» Олександр Салійчук пише про те, що український парламент підтримав законопроєкт №2695.

«Ми суттєво посилили відповідальність за порушення ПДР, прийнявши законопроєкт №2695. Особливо високі штрафи встановлені за керування без прав та у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння – 20 400 грн та 17 000 грн відповідно. А тепер про те, що хвилювало усіх водіїв: поліція НЕ МОЖЕ зупиняти вас без причини. Тобто ніхто не буде зупиняти транспортні засоби для проведення профілактичних заходів без наявності додаткових на це підстав. Крім того, поліцейський має право вимагати від водія пред’явити, а не передати документи», – пише Олександр Салійчук.

Народні депутати не підтримали положення законопроєкту, якими поліцейським надавалось право зупиняти транспортні засоби для проведення профілактичних заходів без наявності додаткових на це підстав.

Вищезазначений проєкт закону вніс зміни до КУпАП. Зокрема, були збільшені штрафи за:

  • порушення користування ременями безпеки або мотошоломами з 51 грн до 510 грн;
  • перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год, – з 510 до 3 400 грн;
  • порушення правил керування транспортним засобом, зокрема, за керування водієм транспортним засобом не зареєстрованим або не перереєстрованим належним чином, або неправильна експлуатація номерного знаку, – з 170 до 510 грн;
  • порушення правил проїзду, зупинок, обгону, зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції,– з 425 до 510 грн;
  • правил розташування транспортного засобу на проїзній частині, – з 425 до 510 грн;
  • відволікання на засоби зв’язку (телефони) за кермом, – з 425 до 510 грн;
  • ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам та аварійно-рятувальним службам, – з 510 до 680 грн;
  • залишення місця ДТП, – з 255 до 3400 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на строк 6 місяців, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб;
  • порушення правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортного засобу, вантажу, автомобільних доріг, вулиць чи іншого майна, – з 340 до 1190 грн або позбавлення права керування тз на строк від 6 місяців до 1 року;
  • керування транспортним засобом без (електронного) посвідчення водія та полісу страхування й інших документів, залишається – 425 грн (додається можливість пред’являти електронні документи) керування або передача керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн;
  • керування транспортним засобом особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20400 грн з позбавленням права керувати таким засобом на строк від 3 до 5 років та з оплатним вилученням такого засобу чи без такого; 
  • непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху, – збільшуються з 51 до 255 грн та виключається їх «попередження».

Згідно з прийнятим документом, істотно зростають штрафні санкції за водіння в нетверезому стані: 17 000 грн і позбавлення прав на рік за перше порушення, 34 000 грн – за повторне порушення протягом року і позбавлення прав на 3 роки, 51 000 грн – за третє порушення за рік і позбавлення прав на 10 років з конфіскацією автомобіля. Також передбачений штраф в 40 800 за відмову проходити огляд на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Серед інших змін до КУпАП слід акцентувати увагу на новій нормі: встановлюється нова норма: вимога щодо передачі для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, тепер не поширюється на водіїв, які отримали посвідчення водія після 2013 року або можуть пред’явити електронне посвідчення водія та електронний реєстраційний документ на транспортний засіб.

Також були внесені зміни і до Кримінального кодексу України. Раніше за порушення, що спричиняли потерпілому тілесне ушкодження середньої тяжкості, накладали штраф у розмірі штраф від 3400 до 8500 грн або призначали виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або обмежували волю на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. Тепер за таке порушення потрібно буде сплатити штраф від 51 000 грн до 85 000 грн. Також суд може арештувати порушника на строк до 6 місяців, або обмежити волю на строк до 3 років, з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від 3 до 5 років.

Новий закон розширив права поліцейських на «поверхневу перевірку». Так, партрульні мають тепер право візуально оглядати салон, навісний багажний пристрій, причепи транспортного засобу, перевіряти відповідність ідентифікаційних номерів транспортного засобу, вимагати відкрити не тільки кришку багажника та/або двері салону, а й навісного багажного пристрою, капоту, нішей, які можливо оглянути без їх розбирання, причепів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp