30°

В Україні планують скасувати нульове розмитнення авто

Як наслідок звільнення від мита – до бюджету України не надійшло 13 млрд грн.

Кабінет міністрів запропонував повернути мита на ввезені в Україну авто для власного користування. Про це йдеться в урядовому законопроєкті №7418.

Так, цей законопроєкт пропонує відновити оподаткування, яке було скасовано для товарів, які ввозять платники єдиного податку першої, другої та третьої групи, для підприємств, які не сплачують ввізне мито і для транспортних засобів, які ввозять громадяни.

У пояснювальній записці зазначають, що без сплати митних платежів оформлюють автомобілі преміум класу вартістю понад 1 мільйон гривень. Також, що у результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком і ПДВ до бюджету не надійшло 13 млрд грн; ввезено більше 119 тис автомобілів, непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу.

Водночас уряд пропонує звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Нагадаємо, що у квітні в пільговомув режимі в Україну ввезли понад 19 тисяч автомобілів, що спричинило проблеми для ввезення гумдопомоги.