8°

погода у Рівному

В Україні планують скасувати перехід на літній і зимовий час

Цей пленарний тиждень може поставити крапку у багаторічній історії зі скасуванням переходу на літній/зимовий час. У Верховній Раді зареєстровано одразу два проекти Закону про обчислення часу в Україні.

Згідно із проектом закону №4201 буде скасований перехід на літній і зимовий час. Це важливо з точки зору здоров’я населення, оскільки, на думку більшості науковців та лікарів, переведення годинника викликає значне погіршення стану здоров’я людей у період адаптації до «літнього» та «зимового» часу, призводить до зміни біологічних ритмів людини та загалом негативно відображається на її самопочутті й працездатності, провокує загострення хронічних хвороб.

Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.

Такий підхід відповідає світовий практиці: щорічний перехід на літній час і повернення на поясний відбувається зараз приблизно в 60 країнах, натомість близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

Європарламент також підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника.

Цікаво, що у альтернативному законопроекті №4201-1 говориться про запровадження «українського часу» замість «київського», оскільки на території України застосовується один часовий пояс. Отже калька із законодавства РФ, що має декілька часових поясів (щодо московського часу) є недоречною.

Також проект №4201-1 установлює підстави для скасування літнього часу на території України в гармонізації з країнами ЄС. Фактично, до того часу поки в країнах ЄС не буде прийнято рішення про скасування переходу на літній та зимовий час, в Україні він також буде діяти.

Нагадаємо, що найближчими днями ВРУ буде розглядати ряд важливих законопроектів: посилення відповідальності для «телефонних терористів» (№3911), щодо територіальної доступності дошкільної освіти (№4604), зміни до закону про судоустрій і статус суддів та деяких інших законів, необхідні для продовження судової реформи (№3711-д), питання створення бази даних ДНК громадян для профілактики злочинів, встановлення злочинців, ідентифікації тіл (№4265), можливість легалізації обігу цивільної зброї (№4335, 4335-1), запровадження обмежень на рекламу електронних сигарет та рідин до них (№4212) та ін.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp