17°

В Україні циркулює майже 30 субваріантів коронавірусу

29 субваріантів штаму “Омікрон” наразі циркулюють на території України, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. За словами заступника міністра, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, вірус COVID-19 остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, подібних до грипу.

“Щороку люди стикатимуться з коронавірусом, який продовжить мутувати. Наразі відомі та досліджені мутації COVID-19 не свідчать про те, що вірус став агресивнішим для організму. Все частіше COVID-19 протікає як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді, тобто швидше вражає людей з ослабленим імунітетом. Тому захворіти можуть навіть ті, хто раніше вакцинувався, але набутий імунітет після вакцинації значно знижує ризики ускладнень під час хвороби”, – зазначив Ігор Кузін.

Заступник міністра закликає людей, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, а також осіб з групи ризику проконсультуватися з сімейним лікарем і зробити щеплення.

Штам “Омікрон”, за словами Ігоря Кузіна, переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Проте він залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, а також людей старших за 60 років.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp