11°

В Україні запрацює реєстр зброї 

Єдиний реєстр зброї має запрацювати в Україні 23 червня цього року. Про це у інтерв’ю «РБК-Україна» поінформував міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає Укрінформ.

«Це база, яка запрацює 23 червня цього року. І в цей реєстр буде вноситися вся зброя, яка є на території нашої держави. Тобто, кожен громадянин може чітко розуміти, яка зброя у нього є, коли він має її відстріляти, коли принести в дозвільну систему для перевірки і так далі», – сказав Клименко.

У МВС назвали переваги його впровадження: 

  •  можливість легко отримати інформацію про свою зареєстровану зброю;
  •  процедура отримання дозволів буде спрощена;
  •  отримання дозволів прискорюється шляхом диджиталізації послуг у сфері обігу зброї. 

Урядовець зазначив, що українські громадяни зможуть дистанційно купувати зброю і не стояти в чергах.

За його словами, МВС України обмінюється інформацією з країнами Євросоюзу, міністерствами внутрішніх справ і, зокрема, з Європолом щодо нелегальної зброї, яка є у наших базах.

«Також вони контролюють можливе розповсюдження цієї зброї на території Європейського Союзу. Вони достатньо щільно з нами співпрацюють стосовно формування Єдиного реєстру зброї», – уточнив міністр.

Клименко заявив, що зброя, яка потрапила до наших громадян під час широкомасштабного вторгнення РФ, не є їхньою власністю.

«Ми пропонуємо цю зброю зареєструвати і зберігати до закінчення воєнного стану. У тому числі для того, щоб зустріти ворога, якщо він піде десь на прикордонні території. Після закінчення війни ця зброя має бути здана державі», – поінформував глава МВС.

За його словами, звичайно, будуть чітко виписані принципи, як та зброя, яка зараз на руках у людей, і та зброя, яка потрапила до наших громадян під час війни, буде здана до дозвільної системи, або до військових формувань, або як МВС буде її реєструвати з нашими громадянами.

«У будь-якому випадку, має бути контроль за обігом зброї. Ми маємо знати, скільки зброї на руках, в якому вона стані і де вона може бути використана – чи то мисливська зброя, чи то інший вид зброї. Ці правила чіткі, вони мають бути прописані в тих наших законодавчих ініціативах, які ми розробляємо спільно з Офісом президента, народними депутатами і Кабінетом міністрів», – сказав він.

Відповідаючи на питання, чи наше суспільство готове до того, щоб мати зброю після війни, Клименко висловив думку, що так – якщо українці з часом пройдуть відповідне навчання.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp