17°

В Україну завезли отруйні мандарини з Єгипту

В Україну завезли партію мандаринів з Єгипту, в яких виявлено небезпечну отруйну речовину – диметоат. Про це повідомляє Держпродспоживслужба у Львівській області.

Зазначається, що мандарини були завезені в Україну з Греції. Про виявлення у них диметоату стало відомо із системи швидкого реагування харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 листопада. Експортер мандаринів – DROSERO TRADE S.M. P.C., Giannitsa, отримувач в Україні – ТОВ «Фудком», місце доставки – с. Мартусівка, Бориспільський район Київської області.

У повідомленні RASFF ідеться про те, що в Греції встановлено, що вміст пестицидів у цій партії мандаринів у 33 рази перевищує норму. Там їх не допустили до продажу.

Держпродспоживслужба закликає громадян утриматися від придбання та вживання цих мандаринів.

«Якщо ви придбали цю партію мандаринів, негайно поверніть їх продавцю. Якщо ви вже встигли їх скуштувати, і у вас з’явилися будь-які неприємні симптоми, негайно зверніться до лікаря», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Диметоат – органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби зі шкідниками в сільському господарстві та інших галузях.

При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання.

Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp