5°

“Вагнерівці” в Білорусі без важкої техніки, бо передали її Міноборони РФ

У британському Міноборони вважають, що бойовики ПВК “Вагнер” прибули до Білорусі здебільшого без своєї важкої техніки, оскільки могли передати її російському Міноборони. Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії в неділю, повідомляє “Європейська правда”.

Британські аналітики підкреслили, що у таборі “вагнерівців” у селі Цель під Осиповичам було виявлено приблизно 300 наметів і 200 транспортних засобів. Вони зазначили, що намети і місця зберігання транспортних засобів ідентифіковані на супутникових знімках, зроблених 19 липня 2023 року.

Згідно з оглядом, з середини липня 2023 року щонайменше кілька тисяч військовослужбовців “Вагнера”, ймовірно, розташувалися у військовому таборі в Целі. Знімки показують, що з середини липня 2023 року на раніше майже порожній об’єкт прибули сотні транспортних засобів.

За окремими повідомленнями, більшість помічених транспортних засобів – це вантажівки та мікроавтобуси з невеликою кількістю бойових броньованих машин.

“Залишається незрозумілим, що сталося з важкою військовою технікою, яку “Вагнер” використовував в Україні; існує реальна можливість, що цю техніку змушені були повернути російським військовим”, – йдеться у повідомленні.

Здатність “Вагнера” утримувати важку техніку і засоби забезпечення, такі як повітряний транспорт, будуть ключовими факторами його майбутньої боєздатності, констатували британські аналітики.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp