4°

“Вагнерівцями” в Білорусі командує уродженець України (+ФОТО)

У Білорусі підрозділом членів приватної військової компанії “Вагнер” командує уродженець української держави.

Командир “вагнерівців” на білоруській території – 46-річний Сергій Володимирович Чубко, з’ясував проект All Eyes on Wagner (займається відстеженням активності ПВК “Вагнер”).

За даними аналітиків, він народився у Чернівцях. Білоруське видання “Наша Нива” з’ясувало, що батько командира найманців воював в Афганістані. Його сім’я переїхала до РФ після розпаду Радянського Союзу і почала жити у місті Новоросійськ.

Чубко був десантником-контрнактником у період з 1994 до 2002-го рокуповідомив “Миротворець”. Зокрема, він брав участь у бойових діях в Чечні, а потім розірвав контракт і почав працювати у приватному охоронному підприємстві.

Потім нинішній командир “вагнерівців” у Білорусі був чиновником – у 2003-му у новоросійській мерії очолював комітет у справах молоді, а у 2005 році став обіймати посаду заступника голови адміністрації Мисхакського сільського округу. У 2014 році в Новоросійську став один з тих, хто заснував “козаче” товариство.

Став членом “Вагнера” у 2017-му, воював у складі ПВК у Сирії та Лівії. За відомостями журналістів, на лівійській території він був головою штаб-квартири найманців.

Крім того, разом з “вагнерівцями” перебував у Центральноафриканській Республіці та у 2021-му отримав посаду керівника оперативного відділу ПВК у цій країні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp