10°

Вантажівка і 21 тонна вибухівки: Голова СБУ розповів, як вперше підривали Кримський міст

Голова СБУ Малюк розповів, як перший раз підривали Кримський міст у жовтні минулого року.

Для того, щоб непомітно довезти 21 тонну вибухівки у тротиловому еквіваленті до мосту, співробітники СБУ обмотали її пакувальною плівкою. Рулони такої плівки, за легендою спецоперації, і мала офіційно перевозити вантажівка. У Службі безпеки навіть оприлюднили унікальні фото підготовки до підриву Кримського моста.

Як розповів Василь Малюк в інтерв’ю журналу «NV», працівники СБУ спеціально підібрали таку товщину плівки, щоб сканери на пунктах пропуску не помітили вибухівку. Окрім того, СБУ «обійшла» спеціальні глушилки на Кримському мосту, які збивають GPS-координати. Тож 8 жовтня 2022‑го вантаж «плівки» злетів у повітря на середині мосту.

«Ми сім кіл пекла пройшли, використали в темну стільки росіян!», – розповідає Голова СБУ.

Малюк також зазначив, що в організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року велику ролі зіграв офіцер на позивний «Хантер». Він доклав багато зусиль для створення морських дронів, які й підірвали один із символів путінського режиму.

Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кг гексогену. Також модернізували систему управління безпілотниками, отримавши якісно новий зразок надводного «месника».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp