6°

Вбивство Пригожина організував соратник Путіна Патрушев, — The Wall Street Journal

За інформацією видання Wall Street Journal, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев організував вбивство власника російської приватної військової компанії Вагнер Євгена Пригожина.

Згідно з повідомленням, Патрушев давно попереджав президента Росії Володимира Путіна, що залежність Москви від ПВК Вагнер в Україні надає Пригожину занадто великого політичного та військового впливу, який дедалі більше загрожує Кремлю.

Коли наприкінці червня це переросло у відвертий заколот проти російського військового командування, Патрушев втрутився. Саме тоді він і побачив можливість назавжди “усунути” Пригожина.

На початку серпня Патрушев у своєму кабінеті в центрі Москви дав наказ своєму помічнику розпочати підготовку до операції з ліквідації Пригожина. Пізніше Путіну показали плани, і він не заперечував.

Кілька тижнів потому, після турне Африкою, Пригожин чекав у московському аеропорту, поки інспектори з безпеки проводили перевірку літака. За словами представників розвідки, саме під час цієї затримки під крило заклали невелику бомбу.

Через пів години після зльоту на висоті приблизно 8500 метрів бомба вибухнула. Тести ДНК підтвердили смерть Пригожина внаслідок аварії. Разом з ним загинули ще дев’ять людей, зокрема командир ПВК ​​Дмитро Уткін, ще один соратник Вагнера, двоє пілотів і бортпровідниця.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що “Пригожин підірвав себе сам”. За його словами, Пригожин з Уткіним самі себе і свій літак підірвали ручними гранатами, і їх ніхто не збивав. Крім того, Путін додав, що, ймовірно, Пригожин і керівництво Вагнера вживали наркотики, тому їхні трупи треба перевірити.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp