5°

Вбивство Шеремета і білоруське КДБ? Нацполіція отримала нові дані про замовників

4 січня видання EUObserver оприлюднило аудіозаписи, з яких слідує, що білоруські спецслужби ще у 2012 році могли обговорювати можливість убивства журналіста Павла Шеремета.

Шеремет, уродженець Білорусі, який тривалий час працював в Україні, загинув влітку 2016 року – автомобіль, за кермом якого він перебував, вибухнув в центрі Києва.

На аудіозаписах, викладених EUObserver, але справжність яких, утім, є непідтвердженою, нібито фігурує ексочільник білоруського КДБ Вадим Зайцев.

Зазначається, що запис буцімто зробили 11 квітня 2012 року під час інструктажу бійців спецпідрозділу “Альфа”.

“Ось по Шеремету потрібно спрацювати… Зробимо закладку якусь і так далі, щоб цього щура… ані рук, ані ніг не зберуть. Усе щоб було натуральним чином, але це не так впливає на свідомість людей”, – каже голос на записі.

бська.

Також на записі йдеться, що “президент чекає цих операцій”, на їх проведення вже виділили кошти.

Окрім Шеремета, учасники розмови також обговорюють політичні вбивства Олега Алкаєва (ексдиректор білоруської в’язниці), Володимира Бородача (експолковник) та В’ячеслава Дудкіна (ексочільник антикорупційної служби) – усі вони наразі мешкають в Європі.

EUObserver зауважує, що якість аудіо занадто низька, аби підтвердити автентичність запису, але співрозмовники видання підтвердили їм, що голос на записі дійсно дуже схожий на голос Зайцева.

Джерело: ВВС


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp