5°

Вбивця з Костополя проведе 7 років у колонії

39-річний житель Костополя Сергій Л., аби приховати вчинений ним тяжкий злочин, сховав тіло вбитого чоловіка у вбиральні, а сам упродовж двох тижнів переховувався від органів досудового розслідування. Коли ж торік, 20 листопада, Кузнецовський міський суд визнав костопільчанина винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині), та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років, обвинувачений оскаржив його в апеляційному порядку. До суду апеляційної інстанції надійшло ще дві апеляційні скарги у цьому кримінальному провадженні — від прокурора і захисника обвинуваченого.

Одразу три апеляційні скарги, прокурора, обвинуваченого та його захисника, розглянув Апеляційний суд Рівненської області у кримінальному провадженні за обвинуваченням Сергія Л. в умисному вбивстві. У ході судового розгляду державний обвинувач переконував колегію суддів у необхідності скасувати вирок місцевого суду та постановити новий, яким збільшити покарання обвинуваченому з 7 років ув’язнення до 11-ти. Натомість обвинувачений, батько двох неповнолітніх дітей, який у суді першої інстанції вину визнав частково, просив змінити вирок у частині кваліфікації його дій: з умисного протиправного заподіяння смерті людині (ч.1 ст. 115 ККУ) на вбивство, вчинене через необережність (ч. 1 ст. 119 ККУ). Захисник обвинуваченого в апеляційній скарзі заявив про скасування вироку Кузнецовського міського суду та призначення нового судового розгляду в суді першої інстанції.

Нагадаємо, торік 24 лютого Сергій Л. перебував в гостях у знайомого костопільчанина. Вони та ще двоє місцевих жителів, жінка зі співмешканцем, розпивали спиртні напої. Між господарем та Сергієм виникла суперечка. На подвір’ї чоловіки почали битися. Сергій наніс опонентові кілька ударів кулаками рук і ногами в голову й тулуб, після чого задушив. Аби приховати тяжкий злочин, Сергій затягнув покійника до вигрібної ями, після чого засипав все піском, глиною та іншими будівельними матеріалами, накрив зверху дверним полотном та закидав цеглою.

Про злочин поліції стало відомо за два тижня — 7 березня. Уже через кілька днів правоохоронці затримали підозрюваного у вчиненні умисного вбивства. Після завершення досудового розслідування, у Кузнецовському міському суді було проголошено вирок, який і став предметом оскарження в Апеляційному суді Рівненської області.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ суду апеляційної інстанції вирок місцевого суду залишила без змін, апеляційні скарги прокурора, обвинуваченого та його захисника — без задоволення.

Сергій Єремейчук, суддя-спікер Апеляційного суду Рівненської області                 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp