19°

Вчені вдруге вилікували людину від ВІЛ

В журналі Nature опублікували статтю,  що вчені Університетського коледжу Лондона, Імперського коледжу Лондона, Кембриджського та Оксфордського університетів вилікували хворого на вірус імунодефіциту. Британцю, ім’я якого не повідомляють пересадили стовбурові клітини.  Чоловік дізнався про хворобу 2003 року, а в 2018 році в нього діагностували рак – лімфома Ходжкіна.

Нині, впродовж 18 місяців британець в стані ремісії й не приймає препарати від ВІЛ. Але вчені говорять, що зараз рано стверджувати про повне одужання.

“Британський пацієнт” пройшов курс хіміотерапії, після чого йому пересадили стовбурові клітини від донора, який мав імунітет до ВІЛ. Завдяки трансплантації, британський пацієнт отримав імунітет від вірусу імунодефіциту.

Проте, рано запевняти, що вчені знайшли універсальні ліки від раку, адже курс хіміотерапії є дуже шкідливим і не кожен пацієнт зможе його перенести. Назарі дослідники вивчають випадки й шукають найдієвіший спосіб лікування ВІЛ

Раніше, 10 років тому чоловіка на ім’я Тімоті Брауна вдалося вилікувати аналогічним чином.   

МОЗ повідомляє, що станом на 1 грудня 2018 року 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч – досі не знають про свою хворобу. Також в міністерстві додають, що швидкі тести є у всіх регіонах України, ви можете пройти їх в спеціальних центрах або ж у свого сімейного лікаря. Тест триває 15 хвилин.  

Close up female doctor holding a red ribbon as a symbol of AIDS