14°

Вдосконалення процесів діяльності Рівненської АЕС через ефективне управління ризиками

В умовах продовження пандемії в Україні на Рівненській АЕС не припиняється підвищення кваліфікації персоналу. Сьогодні атомники успішно проходять професійний тренінг Московського центру ВАО АЕС щодо «Управління ризиками проєкту на практиці».

Ризик-менеджмент є важливим елементом управління будь-якої сучасної компанії. У тренінгу ВАО АЕС беруть участь 35 працівників Рівненської АЕС, а також представники АЕС інших країн. Відеоформат заходу дозволив учасникам долучитися до нього також і дистанційно. Спікером події став автор і розробник програм навчання кадрового резерву «Росатом» Віктор Устенко.

Програма тренінгу передбачає як вивчення теоретичної бази, так і виконання практичних завдань, що в цілому дозволить систематизувати знання учасників про управління ризиками, вивчити алгоритм дій керівника проєктів у роботі з ризиками, відпрацювати техніки парирування впливу ризиків на проєкт, сформувати навички ідентифікації та аналізу ризиків, навички розрахунку вартості ризиків й т.п..

За словами бізнес-тренера, основною ціллю восьмигодинного навчального курсу є вивчення й відпрацювання на практиці існуючої технології зниження ймовірності настання й наслідків ризиків. 

«Ми розбираємо типові проблеми в управлінні ризиками на прикладі галузевих проєктів та виконуємо низку практичних завдань. На основі здобутих знань учасники переконаються, що проактивне управління ризиками проєкту в результаті потребує менше часу і зусиль, ніж усунення наслідків незапланованих ризиків», – відзначає В. Устенко.

Як зауважує заступник головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу Вячеслав Стоянов, управління ризиками – вагомий напрямок, за яким підприємство постійно вдосконалюється, зокрема наразі реалізується низка важливих заходів. 

«На РАЕС систему управління ризиками введено в усі процеси, як елемент високої культури безпеки. Для нас важливо дізнаватись про нові інструменти ефективного управління ризиками в будь-якому проєкті, адже актуальність даного питання диктується сьогоденням. Це необхідно для виявлення та оцінки потенційних загроз, розробки заходів з їх мінімізації або виключення, що, у кінцевому результаті, підвищує рівень безпеки електростанції».

Джерело: Вісті


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp