5°

Великобританія хоче стати глобальним центром криптовалют

Поки що у світі немає жодного місця, яке можна було б вважати глобальним центром криптовалют. І на цю роль претендує Велика Британія. Саме вони хочуть стати провідним центром інновацій та фінансів, пов’язаних із криптовалютою. Все робиться для того, щоб забезпечити підприємствам можливість інвестувати, впроваджувати інновації та розширювати в цій країні. Розглянемо докладніше, які кроки було зроблено. Матеріал був підготовлений у сприянні авторам онлайн-сервісу Changeit.

Які кроки робляться для набуття такого статусу?

На Глобальному банківському саміті Сунак та державний міністр фінансів Джон Глен заявили, що одним із перших етапів буде включення стейблкоїнів до платіжної системи Великобританії. На думку міністра фінансів, саме це зможе надати людям більше впевненості у використанні платіжних послуг у стейблкоїнах. Уряд Великобританії планує надати цей законопроект у рамках своїх зусиль щодо створення нормативно-правової бази для стейблкоїнів, яка буде найкращою у світі.

Відповідно до звітів, опублікованих торік FCA, фінансовим регулятором Великобританії, криптовалютні компанії, які використовують цифрові активи з метою міжнародних платежів, можуть зазнавати обмежень на платіжні послуги. При цьому самих токенів не буде.

Для створення майбутніх нормативних рішень буде скликано галузеву групу, яка отримала назву «Група по взаємодії з криптовалютою». Головою групи буде міністр, і до неї увійдуть видатні діячі з Управління фінансового нагляду, Банку Англії та бізнесу. Збирати група може до 8 разів на рік. Компанія дозволить випробувати технологію розподіленого реєстру за допомогою запропонованих законів, які створять «пісочницю» у фінансовій системі.

Децентралізовані автономні організації піддавалися критиці з боку влади Сполученого Королівства. Юридична комісія, яка є неурядовою організацією, відповідає за забезпечення рівності між англійським та валлійським законодавством, була запрошена Міністерством фінансів, щоб розслідувати законність DAO.

Brexit та криптовалюта – у чому зв’язок?

Рішення Великобританії вийти з Європейського Союзу стало найбільшою регіональною та політичною подією для всього світу. І навіть за роки Brexit залишається досить складною темою для Сполученого Королівства. Ті, хто має великі політичні, соціальні та економічні наслідки, можуть дати країні можливість виділити більше ресурсів на ринок криптовалюти.

Але, разом із зростанням популярності криптовалюти в усьому світі, саме Brexit сприяє тому, що мінімізуються вхідні бар’єри та даному сектору надаються неймовірні можливості. Багато експертів тепер погоджуються з тим, що криптовалюта – це повноцінна система, а не «фінансова піраміда», тому закликають уряд зосередитися над створенням крипто-моделей, які в майбутньому допоможуть громадянам.

Влада та чиновники у Великій Британії також з великим оптимізмом попри те, що криптовалюта відіграватиме важливу роль в економіці країни після оголошення Brexit. Це сприятиме тому, що ринок криптовалют у Великобританії зручніший для користувачів, чому сприяє слабкіша нормативно-правова база.

У цей час прийняття стратегій регулювання може ознаменувати новий старт для криптовалюти у Великій Британії. Багато криптовалютних бірж в країні очікують можливостей, що надаються зростаючою базою споживачів, якщо все ж Великобританія стане глобальним центром криптовалют.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp