17°

Велика Британія розповіла про втрати Росії у війні з Україною

За оцінками британського оборонного відомства, Росія втратила у війні проти України близько 450 тисяч військовослужбовців вбитими та пораненими, а також 10 тисяч одиниць бронетехніки. Цю заяву зробив міністр у справах збройних сил при міністерстві оборони Великої Британії Лео Докерті, повідомляє UK Defence Journal.

“За нашими оцінками, приблизно 450 тисяч російських військовослужбовців були вбиті або поранені, і ще десятки тисяч дезертували з початку конфлікту“, – заявив Докерті.

Важливо зазначити, що ця цифра не включає вбитих найманців з російських “приватних військових компаній” на кшталт “Вагнера”, кількість яких невідома, підкреслив британський міністр.

У британському оборонному відомстві оцінюють, що “від початку війни Росія втратила понад 10 тисяч одиниць броньованої техніки”.

“Від початку конфлікту були знищені, залишені або захоплені Україною понад 10 тисяч одиниць російської бронетехніки, в тому числі майже три тисячі основних бойових танків, 109 літаків, 136 вертольотів, 346 безпілотних літальних апаратів, 23 військово-морських судна всіх класів і понад 1 500 артилерійських систем усіх типів”, – зазначив міністр.

Водночас за даними Генерального штабу ЗСУ станом на 28 квітня Росія вже втратила близько 466 150 своїх військових.

Слід зазначити, що Росія і Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року – тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp