22°

Великдень 2023: коли святкуватимуть православні та католики

Великдень або Воскресіння Христове – головне та найдавніше християнське свято на честь Воскресіння Ісуса Христа. Кожного року дата цього свята змінюється. Її обчислюють за місячно-сонячним календарем. 

Дата Великодня рахується від дати першого повного місяця після дня весняного рівнодення і починається Великим постом, який триває сім тижнів. Це — один з найдавших постів, під час якого віряни повністю відмовляються від продуктів тваринного походження. 

Зазвичай дати Великодня католиків і православних різняться на тиждень-два. Традиції святкування у цих конфесіях також відрізняються.

Коли буде Великдень у 2023 році

Підготовка до Великодня починається за сім тижнів. Власне, це і є Великий піст. Він один з найдовших християнських постів. Цього року Великий піст триватиме для католиків від 22 лютого до 6 квітня, а для православних — від 27 лютого до 15 квітня. Основне правило посту: не споживати їжу тваринного походження та алкоголь. 

Цього року католики зустрінуть Великдень 9 квітня. А православні — 16 квітня. В останній тиждень перед Великоднем віряни традиційно випікають паски і фарбують яйця. А тоді освячують в храмах крашанки, паски, сіль та м’ясні продукти ще до сходу сонця. Після освячення страв прийнято роздавати милостиню тим людям, хто її потребує.

Згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю, наступний після Великодня понеділок має бути вихідним днем. Проте 19 лютого в країні продовжили воєнний стан до 18 травня. Тому вихідного в понеділок 17 квітня не буде.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp