9°

“Верес” у Здолбунові: тренувальна база чи дерибан землі?

18 березня відбулося спільне засідання депутатських комісій Здолбунівської міської ради, на яке завітали представники ФК «Верес». Розглядали питання розміщення тренувальної бази рівненського футбольного клубу у місті Здолбунів.

Представники ФК «Верес» запропонували відремонтувати та ввести в експлуатацію діючий стадіон «Колос», збудувати нове поле для громади міста та ДЮСШ, провести аукціон оренди 1,9 га землі поруч із «Колосом», щоб ФК «Верес» в разі перемоги побудував ще майданчики та базу для власних потреб.

Чи виграє від цього місто та громада? Це питання з ароматом риторики. Обіцянка збудувати нове поле для ДЮСШ означає, що на базі «Колосу» зможуть тренуватися виключно гравці ФК «Верес». Вкладати кошти в стадіон, а потім оплачувати його оренду ФК не хоче.

До того ж місто втрачає майже 2 га землі, дефіцит якої вже сьогодні доволі відчутний. НК «Верес» планує побудувати двоповерхову будівлю на всю довжину поля, де буде розміщуватися команда. При цьому ніхто не гарантує, що з часом цільове призначення буде змінене, і на місці спортивної бази не з’являться затишні котеджі. Рівняни добре пам’ятають історію з забудовою Басового Кута, коли в рекреаційній зоні обіцяли звести спортивно-оздоровчий комплекс, але там швиденько виросли ті самі затишні котеджи.

Здолбунівські депутати поставили ряд запитань керівникам НК та автору проекту. Чи передбачена альтернатива стадіону, поки його будуть ремонтувати? Як майно ДЮСШ можна віддати в оренду? Де детальний перелік умов такої співпраці? І що взагалі означає це дуже розмите поняття, як «інвестиції для громади»?

Поки футбольний клуб пропонує лише промоцію Здолбунова, 200 тисяч ПДФО та акції ПАТ «РНК «Верес».

Дуже цікавий допис залишила на своїй сторінці у Facebook директорка ТзОВ Комунальних підприємств та депутат Здолбунівської міської ради Людмила Бабак. Вона пише про те, що переговори між очільником Здолбунівської громади та керівництвом ФК «Верес» зацікавили багатьох. Медійники ФК «Верес» попрацювали на славу: в ЗМІ множилися дописи про те, що Здолбунову неймовірно пощастило. Адже це дає місту надію на серйозний ривок вперед в питанні розвитку спортивної інфраструктури. Футбольний клуб став синонімом розбудови футбольного поля «Колос», будівництва трибун, роздягалень, готелю, навчання дітей в школі «Вересу», неймовірного потоку вболівальників, розвитку підприємств в громаді, розквіту готельно-ресторанного бізнесу, появи більш ніж 150 нових робочих місць. Одним словом – NEW-Васюки…

Людмила Бабак / Фото: zdolbunivcity.net

«Інфо подавалась таким шквалом і натиском, а будь-які можливі запитання щодо цього так агресивно відкидались нашим мером, що стало зрозуміло – ВІН ДУЖЕ ЩИРИЙ ФАНАТ футболу і нашої громади», – пише пані Бабак.

Але будь-якої детальної інформації щодо вказаної співпраці ніхто не оприлюднює. В чому полягає інвестиційна привабливість даного проекту? Які зобов’язання на себе беруть сторони з офіційних джерел міської ради? З’ясувати цього ніхто не може досі. Зрозуміло лише одне – «Вересу» потрібна земля.

Аж тут 18 березня проходить засідання «спільної комісії», і завіса трішечки піднімається.

Повне відео засідання комісії можна переглянути за цим посиланням.

Людмила Бабак зазначає, що збирання «спільних комісій» є таким собі ноу-хау Владислава Сухляка, яким він знівелював повноваження депутатських комісій. На цих заходах міський голова Здолбунівської ОТГ головує особисто, а це вже грубе порушення не тільки Регламенту (пункт 2 ст. 15) , але й Закону України «Про місцеве самоврядування» (пункт 3 ст. 47). На розгляд комісії подається проєкт Рішення Здолбунівської міської ради «Про включення земельної ділянки не сільськогосподарського призначення до переліку ділянок, що підлягають продажу права оренди шляхом проведення земельного аукціону по вул. Паркова (район ДЮСШ «Колос») в місті Здолбунів та розроблення детального плану території». Суть цього рішення зводиться до того, що Публічному акціонерному товариству «Рівненський народний клуб «Верес» на 49 років передається земельна ділянка площею 1,9 га для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту. А Здолбунівська міська рада бере зобов’язання розробити детальний план території та розробити проєкт землеустрою. Чи дає усе це відповіді на вищезгадані запитання? На жаль, ні.

Тренування з американського футболу на стадіоні «Колос» / Фото: zdolbunivcity.net

«За логікою перед тим, як віддавати практично назавжди землю під забудову згідно з детальним планом території, слід було б обговорити, в тому числі з громадськістю, підписати та сесією затвердити відповідну угоду про співпрацю, інвестування і ін. Натомість директор футбольного клубу озвучив свої побажання і потреби, чим фактично підтвердив, що футбольне поле ДЮСШ «Колос» і та інфраструктура, яку вони побудують, буде використовуватись лише ними. Кульмінацією всього «дійства», як на мене, стали слова помічника голови Миколи Орлова, який буквально вказав, що крім матеріальних інвестицій ми повинні тішитись тим, що будемо дотичні до майбутньої футбольної слави «Вересу»….Як то кажуть – «ЗАНАВЄС!», – підсумовує Людмила Бабак.

Згадані 1,9 га – фактично останні вільні клаптики землі у Здолбунові. Розміщена ця ділянка в зоні міського гідропарку, в якому люблять відпочивати мешканці та гості міста. Пані Бабак переконана, що першочергово потрібно розвивати громадський простір для мешканців. Якісний, сучасний та доступний для всіх. Саме від інтересів громади, на її думку, повинні відштовхуватись дії керівників міста та виконавчого апарату. А вже потім враховувати приватні інтереси та аналізувати, як вони збігаються з потребами міста. Наразі проглядається просівання рішення виключно в інтересах комерційної структури. Чи «подарують» депутати комерсантам останню землю в надпривабливому місці Здолбунова й на яких умовах? Питання на мільйон. Той самий мільйон, який обіцяє інвестувати у Здолбунів «Верес».

«Цинізм заробітчан, які з владних крісел лобіюють цей проєкт просто зашкалює», -обурюється Людмила Бабак.

В опозицію щодо прийняття такого рішення пішли депутати від «Батьківщини» та один з представників ОПЗЖ. Вони хочуть, щоб земля зберігалася за місцевою ДОСШ. Крім того, депутати висловлюють побоювання, що футбольні комерсанти з часом не збудують на землі громади щось НЕ ТЕ. В якості прикладу наводять Рівне, де зміна цільового призначення землі та забудова рекреаційних зон – це майже норма.

За цим посиланням ви можете ознайомитися з проєктом рішення Здолбунівської міської ради щодо цього питання.

Засідання комісії з «футбольних» питань 22 березня

В міськраді Здолбунова створили робочу групу, а на засідання запросили представників «Вересу». Юристка футбольного клубу Людмила одразу звернулася до депутатів з проханням уточнити в проекті рішення умови користування землею. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що «Вересу» потрібне поле на «повне користування».

Повне засідання комісії дивіться тут.

«Футболісти ж не просто займаються… Це їхня робота. На полі вони тренуються кожен день. І про те, щоб говорити про те, щоб виділяти клубу 3 години користування полем, – це не варіант. Якщо до наших футболістів будуть грати діти, то після цього газон буде непридатний для тренування. Минулого разу я пропонувала вам поїхати подивитися на той стадіон, за який ви так боретеся. Я вибачаюся, але у вас там смітник. Там шприци валяються», – сказала пані Людмила. «Ми пропонуємо вам альтернативу – побудувати для дітей з ДЮСШ нове поле, а існуюче віддати нам у повне користування».

Депутати запропонували укласти договір про співпрацю, в якому були б передбачені конкретні умови користування існуючим полем та строки появи альтернативного поля для ДЮСШ. А також прописати певні «запобіжники»: умови про неповернення коштів, які витратить «Верес» на вдосконалення поля у випадку завчасного розірвання договірних відносин.

Після цього слово взяв генеральний директор ПАТ «РНК «Верес» Антон Назарук:

«Стосовно договору про співпрацю. Для міста це добре. Для громади це добре. Для ДЮСШ це добре. Але в такому випадку «Верес» бере на себе певні ризики, вкладаючи кошти без гарантій. Завтра може ситуація змінитися, і нам скажуть «До побачення».

Депутати наголосили на тому, що представники «Вересу» прийшли на засідання без якихось конкретних пропозицій. При цьому альтернативне поле для дітей з ДЮСШ рівненський НК пообіцяв побудувати протягом… 2-х років.

Нагадаємо, раніше президент НК «Верес» Іван Надєїн говорив про те, що міська влада Здолбунова всебічно підтримує футбольний клуб.

«Я був у Здолбунові й отримав розкішну підтримку від міського голови, нас також там чекають і запропонували нам територію під розміщення бази. Ця пропозиція мені дуже сподобалася і ми знайшли підтримку. Я сподіваюсь, ми там достатньо швидко можемо все зробити. Це той приклад, коли місцева влада хоче запросити «Верес», бо це той бренд, який може змінити Здолбунів», – розповів президент НК «Верес» Іван Надєїн.

Що закладено у поняття «розкішна підтримка», може пояснити лише новий голова Здолбунівської громади Владислав Сухляк. На засіданні комісії він особисто сказав, що готовий пройти поліграф на предмет того, що у нього немає ніяких кулуарних домовленостей з «Вересом». Патріотичні гасла та кліше про «престиж Здолбунова на українських теренах» виявилися доволі сильною стороною пана Сухляка.

«У мене немає абсолютно ніякої вигоди. В першу чергу я керуюся законом. Ви говорите про забудови незаконні. Вчора була зустріч з ображеними атошниками. Давайте розглядати питання виділення цієї землі для них. Немає питання», – сказав пан Сухляк.

А ось реакція одного з читачів виданя «Здолбунів City», де висвітлювалася ця тема:

Чи є у «Вересу» альтернативні пропозиції від інших громад?

За інформацією з наших джерел, тренувальною базою юніорської команди «Верес» U-19 буде Костопіль.

Також рівненський футбольний клуб намагався зайти у Сарни, де у минулому році було відкрито спортивний комплекс «Сарни Арена». Але переговори закінчилися після того, як місцеві депутати озвучили суму оренди – 300 тис. грн на місяць.

Були плани у «Вереса» залишитися і в Рівному. Минулого року представники клубу просили 4 га землі на вулиці Волинської дивізії. Згідно з проектом тут планувалося збудувати чотири футбольних поля. Землю просили в оренду на 49 років з цільовим призначенням «будівництво та обслуговування об’єктів фізичного спорту». Депутати міської ради минулого скликання вирішили довивчити цей проєкт. Як сказав Володимир Хомко, дали пас депутатам наступної каденції. Та на шляху «Вереса» стала Церква євангельських християн баптистів, яка хоче збудувати на цій землі храм. Наразі два проєкта знаходяться на розгляді постійної комісії.

Представники «Вереса» заявляють, що готові вкладати кошти у обидві ділянки – у Рівному та Здолбунові.

Вся ця історія викликає дуже багато підозр у суспільства, яке вже на пальцях двох рук не зможе перерахувати ті випадки, коли саме так розпочиналися схеми з розкрадання землі.

Зрозуміло, що відсутність належної інфраструктури – це найбільша проблема «Вересу» на сьогоднішній день. Що це за клуб без власної тренувальної бази? Але хочеться, щоб вся ця історія закінчилася нічиєю, яка буде вважатися перемогою. Як для «Вересу», так і для громади міста Здолбунів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp