24°

Верховна Рада спростить створення індустріальних парків

Як стало відомо з офіційної сторінки у Facebook народного депутата України Олександра Салійчука, парламент прийняв в першому читанні відповідний законопроект № 4416-1.

Загалом за проект закону проголосувало 260 народних обранців.

«Індустріальні парки допоможуть нашим містам розвиватися швидше. Підприємства будуть забезпечені сильною інфраструктурою та надійним контролем над виробництвом. В Україні загалом зареєстровано 47 індустріальних парків. Один з них нещодавно з’явився і на моїй рідній Рівненщині – Rivne industrial park, який розташований на території Малолюбашанської територіальної громади. Законопроект 4416-1 суттєво спростить механізм доступу до участі в парках та запровадить додаткові стимули. Чому це важливо і актуально? Тому що закордонні інвестори в умовах міжнародного перерозподілу праці шукають нові ринки. Україна не може стояти осторонь цього процесу», – дописує Олександр Салійчук.

Автори законопроекту наголошують на тому, що українське законодавство про індустріальні парки надає незначні переваги їх учасникам. Вони явно недостатні для того, щоб «вони стали каталізатором розвитку вітчизняної економіки».

Нова редакцію закону визначає об’єкти, що можуть розміщуватися у складі індустріального парку, а також передбачає компенсацію керуючим компаніям та ініціаторам створення індустріальних парків – суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж.

Крім того, учасникам індустріальних парків пропонується:

  • компенсація частини відсоткових платежів за кредитами;
  • часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших 3-х років господарської діяльності в межах індустріального парку.

Раніше ми вже писали про те, що в Малолюбашанській ОТГ з’явиться «Rivne industrial park».

Нагадаємо, що понад 20 ділянок в громадах Рівненщини можуть стати індустріальними парками.