8°

Весільний обряд Рівненщини хочуть внести до списку нематеріальної спадщини

На Рівненщині відбувся другий Всеукраїнський форум «Нематеріальна культурна спадщина: міжрегіональна співпраця».

В обласному центрі зібрали не тільки рівненських, а й волинських та одеських представників культури. До роботи форуму долучилися діячі культури зі різних куточків України через онлайн.

На заході представили весільний обряд «Читання корони», який має ввійти до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Обряд спільно подали на затвердження Рівненська та Волинська області.

Вперше весільний обряд «Читання Корони» зафіксований ще у 1930-му році.

«Українська культура має стати мейнстрімом і потужним елементом економіки, щоб усі наші народні промисли капіталізувалися через експорт. Уже весь світ хоче носити наші вишиванки, пізнавати нашу культуру, вивчати нашу мову. Кожен має знати, що Україна – це велична країна із тисячолітньою історією», – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Нагадаємо, Рівненщина уже представлена у Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 4-ма елементами. Зокрема, «Бортництвом», «Традицією обряду «Водіння Куста», «Поліською дудкою-викруткою» та «Обрядом наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі». Два останніх занесли в список у 2023 році.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp