14°

погода у Рівному

Ветерани АТО та люди з інвалідністю змагались на Всеукраїнських «Іграх героїв» (ФОТО)

У центрі Львова пройшли Всеукраїнські змагання «Ігри героїв». Свою силу волі та витривалість показували виключно ветерани війни, учасники АТО та люди з інвалідністю. Серед тих, хто боровся за право увійти в Національну команду, яка буде представляти Україну на Всесвітніх «Іграх Нескорених» у Нідерландах у 2020 році, три атлети на візках, сім – на протезах. 

У Львові змагання відбуваються вже втретє і на них приїжджають бажаючі з різних куточків України. Цього року вже вдруге на початку основних змагань випробувати силу мали змогу військовослужбовці різних військових формувань. Серед охочих були гвардійці 2 Галицької бригади нацгвардії України, військовослужбовці Академії сухопутних військ  ім. гетьмана Петра Сагайдачного та спецпризначенці. Спортсмени мали виконати важкий комплекс силових та кардіо вправ. Серед них планка, підтягування, станова тяга, велотренажер, жим та інші.

Аби надихнути побратимів, на змагання приїхав Роман Линдов. Чоловік отримав 30% опіків тіла та втратив руку. Зараз він – найсильніший адаптивний кросфіт-атлет України та Європи, у світі – третій.

«Учасники змагань прагнуть власним прикладом показати всім людям, і не тільки з інвалідністю, що можна жити повноцінним життям», – розповідає керівник проекту у Львові Павло Слободян.

Максим Мигун приїхав до Львова із навчального центру «Десна», кінцівку втратив підірвавшись на міні у Мар’їнці. Після трагедії минуло всього 5 місяців, але щоденний труд над собою дав змогу виступити на змаганнях.  «Цей проект надає змогу показати усім, що на цьому життя не закінчується. Ми одружуємось, ми займаємось спортом та проводимо активні відпочинки», – розповідає Максим.

Серед учасників були і ті, хто втратив кінцівки ще у дитинстві. Роман Гуменюк у візку вже 25 років, змагається на «Іграх героїв» вже у восьме. Цього разу він здобув перемогу.

Змагання проходили майже цілий день і підтримати спортсменів підходили не лише львів’яни, а й гості міста. Іноземні та українські туристи не стримували сліз, аплодували та голосно підтримували.

Киянка Наталя емоцій не стримує, каже, що вперше бачить таку силу волі.

«Ось дивлюсь на спортсмена без руки і не може зрозуміти, як він підтягується, як підіймає штангу. Для мене це надзвичайні люди, скільки вони мають сили волі, витримки. Іноді жалію себе аби сходити до тренажерної зали, бо стомилась на роботі. Але дивлюсь на цих людей і розумію, що мої проблеми – це проста лінь. Дуже круто. Мабуть доведеться пропустити екскурсію і подивитись на справжніх українських героїв!».

Що відомо про «Ігри героїв». Це міжнародні спортивні змагання ветеранів ЗСУ, армій дружніх країн та людей з інвалідністю. Головною метою є психологічна та фізкультурно-спортивна реабілітація людей з інвалідністю, популяризація здорового способу життя та спорту. Спочатку змагання проводились для поранених воїнів АТО/ООС але пізніше могли брати участь й інші люди з інвалідністю.

Україна має високі досягнення на Міжнародних змаганнях. Зокрема, у 2017 році золоту медаль у Торонто здобув українець Роман Панченко, у 2018 році дві срібні медалі у Сіднеї у Юрія Дмитренко, а у 2019 Роман Линдов виборов «бронзу» на міжнародних змаганнях у Маямі.

Повідомляє група інформації і комунікації військової частини 3002 Західного ОТО НГУ


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp