Ветерани війни виготовляли маки пам’яті (ФОТО)
До Дня пам’яті та примирення ветерани війни власноруч виготовили символічні квіти. Дехто з хлопців не міг тримати ножиці, комусь важко було обвести кліше.
Втім, спільними зусиллями вдалося виготовити більше сотні маків. Їх собі одягнули автори виробів. Окрім того, вони поділилися квітами із фахівцями медзакладу, а частину передали працівникам Рівненської ОДА.
Разом з тим, учасники hand-made дізналися, що символізує мак. Цей символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.
«Червоний мак — символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Був уперше використаний Американським легіоном для вшанування пам’яті американських солдатів, що полягли під час Першої світової війни», – розповів співорганізатор акції, керівник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук.
Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі.
В свою чергу керівник закладу Андрій Бурачик розповів, що у Республіканському центрі лікування та реабілітації наслідків нейротравми, що діє при госпіталі, ветерани АТО/ООС проходять не лише фізичну реабілітацію. Важлива й психологічна, у томі числі й арт-терапія. Адже хлопці завдяки мистецтву отримують психологічне розвантаження. Також мистецькі заняття дозволяють швидше відновлюватися після травм, особливо це стосується дрібної моторики.
Нині у госпіталі перебувають півсотні пацієнтів з усієї України. З ними працюють реабілітологи, психологи та інші фахівці.
«Наш заклад налагоджує партнерську роботу із благодійними фондами різних країн. У результаті Центр поповнився новими сучасними тренажерами з Австралії. Нині ведемо переговори з фахівцями з Німеччини та Польщі. У разі їх позитивного вирішення наші фахівці поїдуть на навчання до європейських країн», – каже Андрій Бурачик.
Окрім того він розповів, що зараз у закладі облаштовують літній майданчик з вуличними тренажерами для пацієнтів госпіталю.
Нагадаємо, КЗ «Рівненський обласний госпіталь інвалідів війни» знаходиться за адресою: Рівненська область, Рівненський район, смт Клевань, вул. Деражненська, 39 (тел.: (0362) 27-04-10, тел./факс: (0362) 27-01-03).
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА