11°

Від 1 квітня розмитнення авто – безкоштовне

З 1 квітня 2022 року розмитнення іноземних авто в Україні дорівнюєе нулю – прийнято законопроект № 7190. У зв’язку зі збройною агресією Росії проти України, на цей період скасовуються митні збори, ПДВ та акцизний збір при ввезенні до нашої країни авто з-за кордону.

За словами голови Інституту досліджень авторинку Станіслава Бучицького, якщо раніше за розмитнення, наприклад, авто Volkswagen Golf (вартість 2-3 тисяч євро), потрібно було платити від 2 до 4 тисяч євро, то після підписання законопроекту Володимиром Зеленським , з 1 квітня розмитнення буде “нульовим”.

Іншими словами, за ввезення на територію України VW Golf 2008 року випуску (дизель, об’єм двигуна – 1,9 літра) вартістю 3 тисячі євро до цього доводилося сплатити 3184 євро податків та зборів – без цих податків та зборів громадяни України зможуть купити автомобілів на тисячі доларів дешевше.

Водночас не можна забувати про інші платежі – йдеться про постановку на облік, сертифікат відповідності та збори до Пенсійного фонду України. Ці суми не можна порівняти з тим, що потрібно було платити за розмитнення автомобілів.