10°

Rivne Media Рівне Медіа

Відомі деталі пригоди на Рівненщині, де жінка впала у 30-метровий колодязь і дивом серйозно не травмувалась

Як і коли дубенчанка Валентина Мельничук впала у 30-метровий колодязь, ніхто не бачив. Лише за якийсь час стогін із криниці почули господарі обійстя, де вона розташована. Рятувати жінку кинувся один із сусідів – чоловік спустився на дно і вже почав обв’язувати постраждалу мотузками. Допомогли чоловікові підняти на поверхню жінку рятувальники. Журналісти видання “Теzа.TV” розпитали, як так трапилось.

Минулої суботи Іван Кормош йшов повз свою криницю, аж раптом почув із неї стогін.

“Ми криницею вже багато років не користуємось. Всередині насос, він і подає воду в будинок. Дверцята зазвичай зачинені. Я їх навіть цвяхами забив. Аж тут бачу: відірвані! А в колодязі хтось стогне. Я покликав дружину, щоб разом глянути всередину”, — розповідає Іван Кормош.

Пані Катерина спершу здивувалась тій новині, про яку сказав їй чоловік, але до колодязя таки пішла.

“Я нахилилась і запитую: хто там? А у відповідь чую: «Я… Валя…»” — пригадує ту розмову Катерина Кормош.

У жінці на дні колодязя пенсіонери впізнали сусідку. Щоб витягнути її з води, почали кликати на поміч інших сусідів.

“Я вибігла на вулицю, а ніде нікого немає. Аж тут дорогою їде сусід Василь із сином. Він прибіг, думав, як витягнути сусідку. Я ж згадала, що у криниці мотор увімкнений. Побігла до будинку, аби вимкнути. Щоб не нашкодив ще більше. Взяла відро, бо думала, що посадимо Валю у відро і так витягнемо”, — додає пані Катерина.

Василь спустився на дно колодязя по сусідку ще до приїзду надзвичайників. Рятувальники, коли приїхали за його ж викликом, допомагали діставати постраждалу.

“Ми світили в колодязь, щоб видно було. А потім за допомогою рятувальної мотузки страхували потерпілу, поки витягували її на поверхню”, — розповідає керівник караулу Дубенської пожежно-рятувальної частини Василь Вишневський.

Рятувальники кажуть, чоловік вчинив благородно і водночас відчайдушно. Спускатись на таку глибину без кисневого обладнання небезпечно. Адже 30 метрів — це як 9-поверховий будинок! А жінка залишилась живою, бо у колодязі була вода.

“Одяг на ній був мокрий. Хоч і при свідомості, та нічого не говорила. Лише водила очима. Налякалась дуже! Але те, що в неї після такого «польоту» несерйозні травми, означає, що вона народилась у сорочці”, — розповідає командир відділення Дубенської пожежно-рятувальної частини Михайло Гутюк.

До лікарні Валентина потрапила з переохолодженням. Через тяжкий стан спочатку жінку госпіталізували до реанімації. Нині перевели до травматології.

“Жодного перелому в пацієнтки не виявлено. Діагностували лише забій хребта у поперековій ділянці”, — коментує заступник директора Дубенської районної лікарні Віталій Табачук.

Пані Валентина каже: чого пішла до сусідської криниці, не пам’ятає. Своїм рятівникам передає вітання.

“Я дякую сусіду Василю та рятувальникам, які мене дістали”, — каже пані Валентина.

Для повного одужання, прогнозують лікарі, Валентині потрібен щонайменше тиждень. 

Джерело: Рівне Медіа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp