10°

​​Відпустка для військових за станом здоров’я: роз’яснення

Часто військові після участі у бойових діях, поранення та лікування, потребують періоду для відновлення здоров’я, щоб згодом знову стати на захист Батьківщини. У такому разі військово-лікарська комісія ухвалює постанову про потребу у відпустці за станом здоров’я.

Загальний термін безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні у військових (цивільних) лікувальних закладах, включаючи відпустку за станом здоров’я, не повинен перевищувати 4 місяці, а для хворих на туберкульоз – 12 місяців.

Лікар ухвалює рішення щодо терміну лікування залежно від кожного окремого клінічного випадку.

Терміни тривалості такої відпустки за станом здоров’я на підставі рішення ВЛК такі:

  • 30 днів;
  • 45-60 днів – за медичними показаннями після травм (поранень) або оперативного лікування (у мирний час);
  • продовження основного терміну на 30, а в окремих випадках на 45 або на 60 календарних днів (у мирний час).

Під час воєнного стану відпустка за станом здоров’я може двічі продовжуватися по 30 календарних днів.

Тривалість відпустки за станом здоров’я може бути саме такою, яка вказана в довідці ВЛК. Командир, з урахуванням місця розташування військової частини та місця проходження відпустки, може надати до 2 додаткових діб на дорогу.

На практиці інколи буває по-іншому – командир може надати меншу кількість днів на відпустку, ніж вказано у висновку ВЛК. Якщо ви не згодні з цим рішенням, потрібно апелювати до вищого командування. Якщо й це не дає результату, зателефонуйте на «гарячу лінію» Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міноборони (0 800 500 442).

Після закінчення терміну перебування на безперервному лікуванні та у відпустці за станом здоров’я необхідно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.

Щоб отримати відпустку за станом здоров’я, потрібно:

  • прибути до своєї військової частини;
  • написати рапорт з проханням надати відпустку за станом здоров’я відповідно до рішення ВЛК (у рапорті необхідно зазначити місце проведення відпустки за станом здоров’я та додати висновок ВЛК);
  • отримати у військовій частині відпускний квиток з датами відпустки.

У разі виникнення запитань щодо проходження ВЛК, звертайтеся на «гарячу лінію» Командування медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) або Міноборони (0 800 500 442).


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp