16°

Відсьогодні НБУ запроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу

Національний банк оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. Таке рішення прийнято з огляду на стійкий прогрес у зниженні інфляції, накопичення значного рівня міжнародних резервів, збільшення привабливості гривневих депозитів та ОВДП, йдеться у пресрелізі НБУ, передає Форбс.

Основне:

  • У Нацбанку наголосили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24.02.2022 р. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, пояснив регулятор.
  • «Новий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їхній кращій адаптації до внутрішніх і зовнішніх шоків і зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які можуть генерувати тривале утримання фіксованого курсу», – зазначили в НБУ. 
  • Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку. Водночас курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що й раніше. 
  • «Він працює в такому режимі вже майже півтора року, упродовж яких гривня як послаблювалася, так і суттєво зміцнювалася. НБУ продовжить докладати зусиль для сприяння належній роботі готівкового валютного ринку, зокрема мінімізуючи різницю між готівковим та офіційним курсами», – йдеться у пресрелізі.
  • У НБУ наголосили, що одним із пріоритетних завдань залишатиметься збереження курсової стійкості.
  • «Перехід до керованої гнучкості курсу є одним із кроків реалізації Стратегії помʼякшення валютних обмежень, переходу до більш гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування», – зазначається у повідомленні.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp