11°

погода у Рівному

Відтепер мільйонні статки, отримані з незаконних джерел, в Україні не злочин – НАБУ

Днями Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення топ-чиновників. До слова, прохання про відміну статті підписали два депутати з Рівненщини: Віталій Корчик та Юрій Вознюк.

Згідно із цією статею кожен чиновник мав відповідати за свої статки. А якщо ж він живе не на рівні своєї заробітної плати і не може пояснити походження “розкішного життя”, йому світитиме кримінальна відповідальність.

Ми розібралися як ж наслідки буде нести за собою ця подія:

№1 Можливий дефолт

Однією із умов надання допомоги Україні Міжнародним валютним Фондом була саме стаття про незаконне збагачення.

Наразі, навіть якщо Україна виконає всі вимоги, але одну із них пропустить, то може не отримати наступний транш. Наразі за 2019 рік Україна має погасити 14 мільярдів доларів США зовнішнього боргу, а це 75% від українських резервів.

№2 Під загрозою Євроінтеграція

Крім МВФ, Євросоюз також очікує від України переконливих кроків до боротьби із корупцією. Саме для цього і зробили систему е-декларування. Тому через скасування статті про незаконне збагачення може суттєво постраждати українська євроінтеграція.

№3 НАБУ доведеться закрити 65 справ

Саме через скасування статті, робота НАБУ зі справами 65-ох чиновників зійде на нівець. Адже стаття передбачала амністію до 2014 року, а з 2014 року НАБУ могло розслідувати всі злочинні прибутки корупціонерів.

Також НАБУ опублікували свою позицію стосовно відміни цієї статті

“Національне бюро вважає, що позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного Суду, відкриває посадовцям можливості для зловживань та надає індульгенцію на вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень. Відтепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином.

Такий крок, на думку Національного бюро, є політично вмотивованим і протирічить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.”

Фото asn.in.ua


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp