8°

Відтепер теоретичний іспит з водіння можна складати без навчання в автошколі

З 22 листопада українці можуть складати теоретичний іспит у сервісних центрах МВС без обов’язкового навчання в автошколі. Це стало можливим завдяки урядовій постанові, яка набрала чинності цього дня.

Щоб скласти теоретичний іспит самостійно, потрібно:

  • підготуватися до іспиту самостійно;
  • звернутися до сервісного центру МВС і отримати талон запису;
  • із собою мати паспорт, ідентифікаційний номер та медичну довідку;
  • повідомити адміністратору сервісного центру про самостійне опанування теоретичного матеріалу;
  • надати відповідь на 20 питань за 20 хвилин, допускається 2 помилки.

Вартість складання теоретичного іспиту становить 13 грн. Якщо помилок більше за дві, то наступна спроба буде можлива не раніше 10 днів.

Після успішного складання теоретичного іспиту необхідно звернутися до акредитованого навчального закладу для того, щоб розпочати практичне навчання.

Ця зміна в правилах отримання водійських прав є важливою для українців, які хочуть отримати водійське посвідчення, але не мають можливості або бажання навчатися в автошколі. Вона також може допомогти спростити процес отримання водійських прав для переселенців, які опинилися в Україні після початку війни.

Крім того, 15 листопада в додатку “Дія” вдосконалили послугу заміни посвідчення водія. Тепер українці мають змогу замовити доставку посвідчення водія кур’єром або на відділення “Укрпошти” в застосунку “Дія”. Послуга доступна для водіїв-новачків і для автовласників, які хочуть змінити пластикове посвідчення.

Ця зміна є зручною для українців, які хочуть отримати нове посвідчення водія, але не мають можливості особисто прийти до сервісного центру МВС.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp