Війна з коронавірусом: що робитимуть із хворими пассажирами на Рівненському залізничному вокзалі
Джерело: Радіо Трек
Якщо стан пассажира потяга виявиться підозрілим

Першою лінією оборони у боротьбі з поширенням корона вірусу у Рівному буде тут. Це медпункт та ізолятор на залізничному вокзалі Рівного.

Цього тижня Мінінфраструктури наказало облаштувати такі ізолятори на залізничних вокзалах у Рівному та ще чотирьох містах – Запоріжжі-1, Тернополі, Фастові та Білій Церкві у рамках боротьби з поширенням коронавірусу.

В ізоляторах людей з підозрою на коронавірус триматимуть до приїзду швидкої. На Рівненському залізничному вокзалі він розташований у медпункті, що у залі очікування.


Там нас зустрічає Лілія Романюк. Її посада – черговий фельдшер. Вона проводить нашого кореспондента до медпункту.

Тут лежать матеріали, необхідні для роботи з потенційною загрозою. В шафі захисні костюми, рукавички, маски та захисні окуляри. Все стерильне.

Поруч на столі лежать інструкції, згідно з якими й працюватиме фельдшер, коли переводитиме пасажира потяга до ізолятора.

Пані Лілія показує нам свою медичну амуніцію. Сміється, коли ми її фотографуємо. Каже, що не підготувалася до фото сесії. Ми запевняємо, що вона чудово виглядає, а постановка нам нідочого.


Двері в ізолятор розташовані поруч з медпунктом. Чергова фельдшерка проводить нас в маленьку кімнатку з ліжком та вмивальником.


Тут, каже пані Лілія, можуть розташувати одразу двох хворих. Місце призначене для очікування на швидку та надання першої медичної допомоги.
Тож у разі більшої кількости хворих, штовханини бути не повинно. Людині, яка має підозру на корона вірус, одягатимуть на обличчя маску, заводитимуть та виводитимуть в ізолятор через окремий вхід, аби уникнути спілкування з пасажирами.
Запитуємо, чи боїться черговий фельдшер корона вірусу:
Ні, а чого боятися. Засоби захисту – все є. Ми ж медики.
Запитуємо, коли доводиться госпіталізовувати людей. Лілія Романюк розповідає:
Гіпертонія, зубний біль, алкогольне сп’яніння, без цього ніяк. Буває настільки сильне, що аж до коми, не реагує ні на жодні нашатирі, дії. Бувають в залі очікування, на території, на пероні, поза межами вокзалу.
Виходимо у цей скверик, на зупинки виходимо, аж буває до автоуправління буває, що виходимо [до управління транспорту та зв’язку, що поруч із центральним ринком], поки швидка приїде – ми тут.
Додамо, що вже у понеділок на Залізничному вокзалі персонал відпрацьовуватиме змодельовану ситуацію з ізолюванням підозрілого пацієнта.
Нині в Україні офіційно коронавірусу ще не зафіксували. Двох українців, які приїхали з Італії, госпіталізували з підозрою, однак вона не підтвердилася.