Візуалізуй Рівне: жителів навчали розповідати дата-історії про рідне місто | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
19-02-2018  12:17
Візуалізуй Рівне: жителів навчали розповідати дата-історії про рідне місто

Візуалізація даних – це спосіб коротко і зрозуміло пояснити будь-яку складну інформацію про різні сфери життя міста. Мешканцям Рівного розповідали, як освоїти це «кунгфу».

Зокрема, учасники візуалізували час, який змогли протриматися на посту голови ОДА попередники діючого очільника області – Олександра Данильчука (див. інфографіку).

Сам воркшоп з візуалізації даних відбувся у рамках освітньої програми, яку розробила для Рівного ініціатива «Дані міст», адже міська рада перемогла у конкурсі «Відкритий виклик» і виграла для містян таку нагоду.

Шансом освоїти майстерність у цій сфері скористалися управлінці міськради та місцеві активісти. Зокрема, на воркшоп завітала Катерина Шарпата, активістка з Луцька.

“Open Data Boost – не перший воркшоп з візуалізації даних, на якому мені вдалось побувати, але видався надзвичайно корисним. Якщо на попередніх подібних заходах мені вдалось навчитись працювати з відкритими даними, то знання і досвід, отримані на сьогоднішньому воркшопі, дозволять в майбутньому візуалізувати дані і доносити їх у зручній для сприйняття формі до інших,” – сказала Катерина Шарпата після воркшопу.

Віталій Лебедюк, керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «Поліс», додав, що йому особливо сподобалися частина про мову R.

“Воркшоп цікавий не лише тим, що присвячений сучасній і найпопулярнішій мові програмування R, а й тим, що тренер багато уваги приділив основам мови статистичного програмування і яскравим прикладам, – відзначив Віталій Лебедюк. – Навчання такого формату корисне для слухачів, оскільки дозволяє опанувати навички збору, аналізу й візуалізації безлічі інформації за допомогою сучасних інструментів і за підтримки фахових тренерів.”

Тренер Андрій Савчук, представник Громадянської мережі ОПОРА в ініціативі «Дані міст», зазначив, що містяни дуже активні у темі open data.

«Публіка мені дуже сподобалася! Важливо, що захід відвідали не лише молодь, а й управлінці.», – заявив він наприкінці заходу.

Якщо вам не вдалося скористатися нагодою і відвідати вокршоп з візуалізації, пропонуємо Вам зараз коротко ознайомитися із секретами цього сектору роботи з даними.

 Воркшоп «OPEN DATA BOOST: як візуалізувати дані міста»  від «Даних міст»

Візуалізація даних – це спосіб просто і лаконічно розповідати про складне, унаочнювати великі масиви інформації. Наприклад, проілюструвати основні пасажиропотоки у місті. Показати стан зношеності міської інфраструктури чи рівень оплати комунальних послуг по районах в одному відеоролику чи за допомогою інтуїтивно зрозумілого онлайн-сервісу, замість публікувати складні та незрозумілі таблиці і паки документів.

Історія на базі відкритих статистичних даних про суспільну ситуацію із наркотиками (США) – ТУТ

Канал із відеовізуалізаціями даних: ТУТ

Приклади візуалізацій на базі українських відкритих даних: ТУТ

Мова R

Освоєння мови R та основних видів візуалізації з її допомогою: ТУТ, ТУТ і ТУТ

Нагадаємо, що подія організована в рамках «Відкритого виклику». Саме завдяки перемозі у цьому Конкурсі Рівне виграло право на низку ексклюзивних освітніх та практичних заходів з відкриття даних.

 «Дані міст» – це opendata-ініціатива, співорганізаторами якої є Громадянська мережа ОПОРА (Україна) та TechSoup (Польща). Місія – докласти всіх зусиль, аби політика відкритих даних була успішно впроваджена в українських містах. Ми відкриті до співпраці. Є питання чи пропозиції? Пишіть сюди: danimist@opora.org.ua. Наш сайт: danimist.org.ua. Шукайте нас також у соцмережах.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
18C°
3м/с