20°

Вшанування 369-ї річниці Берестецької битви розпочали на Рівненщині (ФОТО)

Джерело: Ритм

З нагоди вшанування 369-ї річниці пам’яті українських козаків і селян, загиблих у битві під Берестечком 1651 року, на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» в Георгіївській церкві розпочалися богослужіння та вселенська панахида.

Про це з місця події повідомляє кореспонент телеканалу “Ритм”.

“І ще один спогад, який зібрав нас саме на цьому визначному місці, у монастирі, на честь великомученика Юрія Переможця, на козацьких могилах, – це щорічна заупокійна молитва про козаків, які на полі під Берестечком віддали своє життя у боротьбі за свободу і незалежність України та православну віру. Усі ці спогади, хоча і відрізняються, але мають певну спільність, чи пов’язані з нашим українським народом”, – зазначив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Богослужіння проводять на вулиці, на територію проведення богослужіння можна потрапити тільки через центральний вхід, у засобах індивідуального захисту та пройшовши температурний скринінг.

Також заплановане покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви.

Крім того, після заходів на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» за участю Митрополита Київського і всієї України Епіфанія на території монастиря Гурби у Здолбунівському районі освячуватиметься місце під новий храм.