18°

Викладач «Острозької академії» читає пари прямо з фронту

“Багато студентів пишуть мені: «Слава Україні!», «Раді, що у вас усе добре». Під час лекцій постійно цікавляться, як я, висловлюють підтримку. А ще пишуть, що дуже чекають мене на парах на кампусі «Острозької академії»”, – розповідає завідувач кафедри регіональних студій Сергій Рудько.

У лавах Збройних Сил України викладач служить добровольцем із перших днів війни, до цього 19 років працював викладачем.

Сергій Рудько каже, що донедавна не мав жодного військового досвіду. Згадує, що у військкоматі була довжелезна черга. Сказали чекати дзвінка. За пару днів зателефонували. Зауважує, що навіть не знав, що брати з собою, мусив гуглити. Спакував рюкзак і поїхав на полігон.

«Я зараз викладаю авторський курс «Мандруй самостійно. Принципи і лайфхаки самостійного туризму», адже студенти записувалися не лише на курс, а й послухати мене і про мій досвід. Було б несправедливо позбавити їх цієї можливості, навіть попри те, що часом дуже складно проводити заняття. Адже погано ловить інтернет і в складнодоступних місцях важко ціле заняття сидіти на одній нозі», – розповідає викладач.

Сергій Рудько каже, що важливо не втрачати зв’язок зі справою свого життя, студентами й університетом. Викладання допомагає йому врівноважити фізичне навантаження в армії інтелектуальною роботою, відволіктися від військової рутини, тривожних думок і недобрих новин.

Нагадаємо, як раніше повідомляв начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, що понад 60 науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти області служать в ЗСУ і ТрО. З університету «Острозька академія» захищають країну 9 викладачів.