11°

погода у Рівному

Як активістам знайти спільну мову із владою?

Що заважає владі проводити публічні консультації, чому не вдається вести діалог із активістами?

Про бар’єри та переваги співпраці органів влади та неурядових організацій йшлося під час семінару-тренінгу в рамках проекту «Удосконалення інституційної спроможності Уряду України та інститутів громадянського суспільства для ефективної співпраці в процесі прийняття рішень».

Захід реалізовується Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

За словами координаторки проектів ОБСЄ в Україні Ольги Озерної, на сьогодні дуже важливо, аби роль громадянського суспільства змістилася від критики до конструктиву та партнерства.

«У 2016 році затвердили Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки. Документ має 4 основні пріоритети, які мають забезпечити органи влади. Це створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства; забезпечення ефективних процедур участі громадськості; стимулювання участі організацій в соціально-економічному розвитку України; створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці», – наголосила Ольга Озерна.

У свою чергу, виконуючий обов’язки начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Корольчук відзначив, що рух по містку співпраці між владою та громадськими організаціями повинен відбуватися в обидві сторони.

«Рішення, прийняті владою, не будуть мати успіху, якщо вони незрозумілі та не підтримані громадськістю. Тому у своїй роботі ми намагаємося керуватися принципом відкритості та прозорості в своїй діяльності», – відзначив Олександр Корольчук.

У корисності спільних заходів з громадськими організаціями Рівненська ОДА переконалася на власному досвіді. Профільне управління провело низку виїзних семінарів-тренінгів для представників влади та громадськості у найбільш віддалених районах Рівненщини. У якості тренерів були залучені відомі члени неурядових організацій – Комітету виборців України, ОПОРИ, «Антикорупційного моніторингу» та інші.

Регіональний семінар-тренінг організований для представників Рівненської, Волинської обласних державних адміністрацій, місцевих інститутів громадянського суспільства.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp