11°

Як діяти, коли близька людина потребує психологічної допомоги?

Людина, яка має психологічні проблеми, може не усвідомлювати цього або ж просто з різних причин не звертатися до фахівця. Допомогти наважитися на цей крок можуть близькі. Але вкрай важливо зробити це у такий спосіб, щоб не відлякати людину та досягти успіху.

Зібрали для вас поради, як підготуватися до такої розмови:

  • Оберіть місце та час. Поговоріть із людиною наодинці в зручному місці й у час, коли вона максимально розслаблена та спокійна.
  • Говоріть прямо. Намагайтеся тактовно описати, що саме вас непокоїть, наводьте конкретні приклади.
  • Будьте терплячими та не засуджуйте. Розкажіть, що ви любите та поважаєте цю людину і вас хвилює, що вона страждає та не може жити повноцінним життям.
  • Допоможіть знайти фахівця. Детально вивчіть питання, підшукайте варіанти, які можуть підійти вашій близькій людині, та запропонуйте їх.
  • Запропонуйте іншу практичну допомогу: допомогти з хатньою роботою, посидіти з дітьми, поки він/вона буде у психолога, або просто піти разом до спеціаліста.

Нагадуємо, що номери «гарячих ліній» безоплатної психологічної підтримки, ви можете знайти за посиланням – https://bit.ly/3DL0frS

Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp