Як місцева влада позбавляє ОСББ фінансування | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
21-06-2019  14:06
Як місцева влада позбавляє ОСББ фінансування

Муніципальна програма сталого розвитку, що діє у Рівному, передбачає заходи з самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив для покращення якості життя жителів міста. 

Зараз у Рівному вона опинилася під загрозою, адже щорічно фінансування з місцевого бюджету скорочуються. Як наслідок, мешканцям потрібно більше виділяти власних коштів, а це не всім під силу.

Для порівняння, ще в 2017 році на проєкти ОСББ було виділено 59 мільйонів, у 2018 – 55 млн, а цьогоріч уже лише 35 мільйонів із необхідних 90-та.

Відтак, участь у програмі зможуть взяти на 90 ОСББ менше – їм просто не вистачить коштів.

Звичайно, окрім зменшення фінансування із бюджету виросли і ціни на роботу приблизно на 25%. Та важливе значення має і відсоткова частка оплати, яку компенсує місцева влада і яку вона щорічно зменшує. Згідно з рішенням міської влади у 2017 році місто платило 70% від вартості проєкту, у 2018 частку міста зменшили до 65%, а у 2019 році взагалі знизили до 60%. Аналогічно знижується і відсоток компенсації коштів на ремонти і заміну ліфтів – з 90% спершу він знизився до 85%, і тепер – до 80.

Такі рішення на засіданнях міськради завжди знаходять необхідну кількість голосів для підтримки, і якщо фінансування програми знизити ще, то ОСББ не зможуть брати у ній участь взагалі, адже жителі не зможуть самостійно зібрати необхідну суму коштів для втілення своїх проєктів.

Уже зараз 7 будинків платять 40% від вартості проєкту самостійно. Наприклад, жителі будинку на вул. Млинівська, 39 повинні сплатити 550 тис. грн.

З нинішнім фінансування лише 45% ОСББ можуть взяти участь у програмі. Цієї весни було схвалено 58 заявок і минулої п’ятниці – ще 14.

24 проєкти передбачають ремонти ліфтів – понад 14 млн грн з бюджету. Торік ця сума складала 27 мільйонів гривень.

Ще по 8 млн грн піде на ремонт дахів у 15 будинках та інженерних мереж у 19 будинках. 

Повідомляє Назарій Поліщук, депутат Рівненської міської ради, голова комісії міського господарства


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
17C°
3м/с