12°

Як на Рівненщині капостять на 14 січня

У кількох громадах на Рівненщині у ніч на 14 січня місцеві закинули на зупинки громадського транспорту кінські підводи. Інформація про це з’являється у різних пабліках в соцмережах. На Рівненщині існує народна традиція робити невеликі збитки односельцям на Щедрий вечір.

Один із випадків зафіксували у селі Ходоси неподалік Рівного, там на даху зупинки опинився віз та частина огорожі.

Ще один випадок стався у селі Дивень Великомежиріцької громади, фото виклали у пабліку rivne_1283 у Instagram.

Станом на 10:30 ранку 14 січня зупинка вже була прибрана.

“Люди вже звикли до цього, частина позитивно сприймає таку традицію. Але напруги немає, це таке в Дивні має бути”, – розповіла очільниця громади Оксана Слободенюк.

У соцмережах є світлини й з інших сіл. В Сатиєві вози затягнули на сходи сільської ради.

А у Балашівці на дорогу витягнули дерев’яний туалет.

Поцуплені віз, сани, ворота чи хвіртка з двору – це ритуальні бешкети і складова маскарадних дійств у Щедрий вечір. В українській традиції вони символізують зв’язок поколінь і продовження роду, – пояснювала торік фольклористка Раїса Цапун.

“Це мало дуже глибокий зміст, а зараз він, на жаль, втрачений. І не завжди не розуміють. Бо могли браму від хлопця до дівчини перенести, а не від бабусі і кинути в рівчак, чи поламати штахети, чи ще якийсь збиток зробити. Це хуліганство, бо немає ніякого зв’язку, чого це робиться”, – каже доцентка кафедри музичного фольклору РДГУ Раїса Цапун.

Речниця поліції області Марія Юстицька сказала, що станом на ранок жодних заяв про таке хуліганство правоохоронці не отримували. У 2021 році поліцейські склали адмінпротоколи на парубків.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp