6°

Як навчатимуться в школах Рівненщини з 1-го вересня

Новий навчальний рік стартує вже завтра. Школярі повернуться за парти, малюки – у дитсадки. Як учитимуться школярі в новому навчальному році?

Про це журналістка редакції запитала в начальника міського управління освіти Богдана ТУРОВИЧА.

– За законом освітній рік розпочинається 1 вересня, у День знань. Він має тривати не менше 175 навчальних днів і завершитися не пізніше 1 липня наступного року.

Законодавець наділив школи автономією. Тож структура і тривалість навчального року, тижня, дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу. При цьому враховується час, передбачений освітньою програмою, відповідно до обсягу навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей.

Заняття в школах будуть організовані за семестровою системою:

  • І семестр – із 1 вересня до 24 грудня 2020 року;
  • ІІ семестр – із 10 січня до 31 травня 2021 року.

Коли в школах будуть канікули?

Тривалість канікул упродовж навчального року не може бути меншою ніж 30 календарних днів.

–  Зокрема, осінні матимуть 7 днів (з 25 жовтня по 31 жовтня), зимові – 16 (з 25 грудня 2021-го по 9 січня 2022 року), весняні – 7 (з 28 березня по 3 квітня 2022 року). А влітку школярі відпочиватимуть з 1 червня по 31 серпня. Втім, всі ці дати орієнтовні. Тобто ми рекомендували директорам шкіл зробити структуру навчального року гнучкою, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідемічної ситуації.