20°

Як не зіпсувати осінній відпочинок на природі: вибір і встановлення туристичного намету

Якісний та комфортний відпочинок на природі починається з правильного вибору намету. Це один з найголовніших атрибутів, від якого залежить, зможете ви нормально відпочити чи ні. До намету потрібно відноситися так, наче це ваш будинок, чим він по суті і буде протягом вашого перебування на природі.

Основні параметри, на які потрібно орієнтуватися при покупці

Вибирати потрібно так, щоб він підходив саме під ваші умови та осінню погоду. А оскільки в продажі є намети для туристів, характеристики яких дуже сильно відрізняються, то уточнювати потрібно кожен пункт.

В першу чергу рекомендуємо звернути увагу на:

  • Кількість місць, кімнат, входів. Намет може бути розрахований на кількість людей від 1 до 6, мати від 1 до 3 кімнат і від 1 до 3 входів. Вибирайте так, щоб всім членам групи було комфортно. Також є варіант придбати кілька одномісних або двомісних моделей, якщо так вам буде зручніше.
  • Сезонність. Найкраще вам підійде 3-сезонний намет, який можна використовувати влітку, весною та восени.
  • Кількість шарів. Існують одношарові моделі і двошарові. Вам потрібен другий варіант, конструкція якого складається з внутрішнього шару та зовнішнього тенту з підвищеним захистом від промокання.
  • Водостійкість. Оскільки осінь — це дощова пора року, то і ваш будиночок повинен мати здатність протистояти дощу. Для цього потрібно мати високі показники водостійкості. У тенту цей параметр має бути не нижчим 3000 мм в.ст. А у дна — від 5000 мм в.ст. Такий намет не промокне навіть під зливою. Така різниця в показниках пояснюється тим, що на землі накопичується вода, яка сильніше буде впливати на дно.
  • Наявність тамбура або козирка. Вони забезпечать вам додаткове місце для зберігання речей, в тому числі і мокрих. Крім цього, тут можна сховатися від дощу та насолоджуватися видом природи, не ризикуючи промокнути.
  • Наявність вентиляційних вікон. В умовах підвищеної вологості повітря та при наявності різниці температур на вулиці та в наметі, на його внутрішніх стінках може з’являтися конденсат. Він, в свою чергу, буде стікати по стінках вниз або капатиме на вас зі стелі. Завдяки вентиляційним вікнам температура вирівняється, а вологе повітря буде продуватися. Конденсату буде менше.

Де встановити намет, щоб не було проблем

Не потрібно зупинятися під великими деревами. Річ у тому, що під час негоди в умовах зливи та сильного вітру є великий ризик обламування слабкого гілля, яке в будь-який момент може впасти вам на голови. У разі відсутності іншого варіанту добре подивіться дерево на наявність підозрілого гілля.

Якщо дощу немає, але є вірогідність, що він невдовзі почнеться, варто встановлювати намет на підйомі. Якщо ви розіб’єте табір навіть в невеликій ямі або під пагорбом, то дощова вода буде стікати на вас. В результаті цього під вами може утворитися калюжа, що точно не принесе користі відпочинку.

Краще не зупинятися прямо біля водойми, на лісових дорогах (навіть на тих, якими вже давно не їздили) і на стежках тварин.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp