16°

Як працюють будинки для людей похилого віку на Рівненщині

Попри військовий стан соцзахист Рівненщини працює у штатному режимі.

За словами начальниці обласного департаменту соцполітики Рози Слободенюк, війна внесла свої корективи у роботу структури.

Вона дещо ускладнилася, однак галузь пристосувалася до нинішніх негараздів і продовжує підтримувати соціально незахищені верстви населення та проводити виплати допомоги.

Також працюють у штатному режимі будинки для літніх людей. Підопічні отримують необхідне обслуговування, також персонал має відпрацьований алгоритм дій під час повітряної тривоги. 

В інтернатах передбачили місця й для переселенців.

Зауважимо, що влада закликає зараз особливо дбати про людей похилого віку, людей з соціально незахищених категорій населення. 

До слова, важлива, людей похилого віку варто підтримувати й психологічно. Поліція Рівненщини, посилаючись на фахівців, рекомендує: 

  • Перш за все, піклуйтеся про їх самопочуття, допомагайте з ліками.
  • Обмежте їм доступ до великої кількості новин, пояснюючи це тим, що ви не забороняєте, а піклуєтесь.
  • Підтримуйте з ними постійний зв’зок, незалежно від того, де вони знаходяться.
  • У спілкуванні з особами похилого віку намагайтеся поводити себе впевнено та спокійно. Якщо живете поблизу, за можливості, навідуйте їх частіше.
  • Дозволяйте їм проводити час із внуками: спілкування з дітьми піднімає настрій і заряджає, а ще дозволяє відволіктись від негативних думок.
  • Частіше обіймайте їх. Через дотики передається любов та піклування, які необхідні зараз, як ніколи.

Джерело: Радіо Трек