12°

Як проросійська група «Ровно – Твой Город» промиває рівнянам мізки

Facebook-група «Ровно – Твой Город» публікує відверто проросійські матеріали та дописи, які компрометують Україну.

Ми всі давно черпаємо основну масу інформації саме з соціальних мереж. Не вмикаючи будь-яких внутрішніх фільтрів. Це може бути дуже небезпечно. Чому? Ми пояснимо вам на прикладі однієї Facebook-групи, яка користується популярністю серед мешканців Рівного.

У загальнодоступної групи «Ровно – Твой Город» 2,5 тисячі учасників, серед яких є навіть відомі рівненські журналісти та політики. Модерують групу дві дівчинки приємної зовнішності. Незважаючи на наявність фото, ми ніколи не дізнаємося, як вони виглядають. Тому що Ольги Трофімчук та Тетяни Морозової просто не існує. Стверджувати це напевно ми не можемо, але аккаунти модераторів мають усі ознаки приналежності до вельмишановної касти ботів.

В описі групи зазначено наступне: «События, происшествия, эксклюзивные материалы, резонансные расследования в городе Ровно и Ровенской области». Ми недарма зберегли мову оригіналу. Адже під прикриттям групи локального характеру рівнян годують всіляким проросійським лайном. Нижче ми наводимо лише частину дописів, які поширювали в цій групі.

«Ровно – Твой Город» дуже любить «мочити» Садового та перепощувати матеріали каналу «Перший Козацький», який яро захищає всі ініціативи московського патріархату в Україні, пишучи про «скрєпи та ущємлєніє вєрующіх УПЦ».

Тут популяризують Медведчука та звинувачують Зеленського у тому, що він не дозволив налагодити виробництво російської вакцини «Спутник-V» у Харкові.

У групі Тетяна Монтян віщає про похорон п’ятирічного хлопчика, якого нібито вбили українські військові. Транслюються позиції різних проросійських сайтів щодо цього ж хлопчика.

Тут є проросійські новини про армію, а також дописи про «російського» Миколу Гоголя та «українського» Олеся Бузину.

Тут багато сміття: і про страшний сон України про перемовини Путіна, Макрона і Меркель, і про затримання українців за кордоном, і про тяжіння України до «гейропи», і про вбивства українськими онуками українських бабусь, і про дозвіл на поїдання хробаків у Європі, і про високотехнологічних роботів-дезинфікаторів у московському метро.

Чому це небезпечно? Тому що психологічно користувач сприймає свою сторінку в соціальній мережі як особистий простір, фундамент якого – це самостійний вибір інформаційного середовища. Створюється ілюзія того, що ми контролюємо потік даних, на який ми поставили надійні фільтри. Ця персоналізація суттєво підвищує рівень довіри до інформації, отриманий з соцмереж. І «Ровно – Твой Город» – яскравий приклад того, що соцмедіа можуть бути ефективним інструментом завуальованої пропаганди.

Характерною рисою таких інформаційних бачків є і те, що подібні салати із фейків, відвертої проросійської пропаганди, маніпуляцій та різноманітного бруду подаються під апетитним соусом. Більше половини контенту в групі «Ровно – твой город» – інформація від цілком пристойних рівненських ЗМІ.

Не дивуйтеся, якщо вже завтра у звичних для нас групах під російськомовними вивісками ми побачимо прямі ефіри «Аль-Каїди» та рекламні дописи про підписання контрактів з приватною військовою компанією Вагнера.