16°

Як швидко вилікувати грибок

Грибок відноситься до побутових захворювань, з якими більшість людей стикається мінімум раз в житті. Підхопити мікоз легко, якщо не перебуваєш у власній квартирі в режимі 24/7. Душ в спортивному клубі, дверна ручка, вуличний кіт можуть спричинити грибкове захворювання шкіри, і це тільки частина мікозів. Грибки живуть на нігтях, на волоссі, у шлунку, в дихальних шляхах та статевих органах. Деякі збудники живуть в організмі як частина мікрофлори і активізуються в разі послаблення імунітету. Від правильно підібраного препарату залежить успіх лікування. Флуконазол впорається з грибковими захворюваннями на шкірі та нігтях, а також допоможе позбутися молочниці.

Як виникають грибкові захворювання

Грибки живуть поруч з людиною. Зіштовхнутися з ними можна будь-де. Найбільш поширені ситуації, коли виникає мікоз:

  • користування побутовими предметами, яких торкалася людина, хвора на грибок (посуд, рушник, одяг);
  • контакт із зараженою твариною;
  • здійснення гігієнічних процедур в місці громадського користування (туалет, душова, перевдягальня).

Єдина причина, чому люди не хворіють на мікоз масово – наявність в організмі захисних механізмів. Зокрема, на шкірі живе безліч бактерій, серед яких є мікроорганізми-захисники. Вони знешкоджують грибки. Той же самий механізм діє, якщо гриби занадто активізувалися у внутрішніх органах та на слизових оболонках. Але іноді захисні сили дають збій і впоратися із завданням їм не вдається.

Схема лікування при мікозі

Інструкція до «Флуконазолу» є прикладом схеми лікування грибка. Препарат є універсальним. Його призначають для лікування низки захворювань:

  • мікозів шкіри, волосся та нігтів;
  • молочниці;
  • грибкових захворювань органів дихання та шлунково-кишкового тракту.

Протигрибкові препарати схожі між собою за принципом дії. Вони руйнують клітинні мембрани мікроорганізму, і збудник втрачає здатність до життя. У ліків проти мікозу немає побічних ефектів. З обережністю їх треба приймати лише вагітним та людям з хронічними захворюваннями печінки.

Хто в зоні ризику щодо захворювання грибком

Найчастіше необхідність лікувати мікоз виникає в двох категорій людей. До першої належать ті, в кого імунітет знижений з об’єктивних причин. Це немовляти (в них захисні механізми ще не сформувалися), вагітні, хворі на цукровий діабет, ВІЛ-інфіковані, пацієнти онкодиспансерів. До другої групи належать люди, які нехтують правилами особистої гігієни: користуються чужим одягом, гребінцем чи манікюрними ножицями, в громадській душовій не надівають гумове взуття, миють руки рідше, ніж необхідно. Ризик потрапити до числа хворих на мікоз вище в людей, які живуть в умовах спекотного і водночас вологого клімату.

Скільки триває курс лікування

Найдовшим є лікування мікозу нігтя. Від початку прийому препарату до повного одужання проходять місяці: грибок дуже комфортно себе почуває на нігтьовій пластині, треба ретельно дотримуватися схеми лікування та особистої гігієни. Молочниці можна позбавитися за півтори-два тижні. Тривалого лікування, окрім мікозу нігтя, потребують лише тяжкі, хронічні форми мікозу на фоні ослабленого імунітету.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp