9°

Як у Рівному борються з інтернет-наркотрафіком

П’ятого липня співробітники управління боротьби з наркозлочинністю в Рівненській області спільно із працівниками Рівненського районного управління викрили 19-річного рівнянина, який через месенджер Telegram розповсюджував амфетамін. “Закладки” виявили у 13 місцях в різних районах обласного центру. А під час зупинки патрульними водій намагався з’їсти пакетик з порошком.

Хто потрапляє у наркозалежність та як рівняни можуть запобігти поширенню наркотиків, Суспільному розповів начальник управління боротьби з наркозлочинністю в Рівненській області Євгеній Джигар.

“Закладки” як вид інтернет-злочинності

“Інтернет-злочинність – це злочинність, яка продає наркотики шляхом реклами в Telegram-каналах та на відповідних інтернет-сайтах. При цьому споживач не знає збувача, і така анонімність їм вигідна”, – розповів Євгеній Джигар.

Збут відбувається методом “закладок”, коли наркотичні речовини ховаються/закладаються в певних місцях. Координати цих місць згодом передаються споживачу. Подібний спосіб збуту у Рівному активно почав поширюватись в останні три роки.

З-поміж найбільш розповсюджених наркотиків на Рівненщині правоохоронець називає марихуану. Він додає: через анонімність в інтернеті ідентифікувати вікову категорію споживачів стає значно важче.

На що батькам потрібно звернути увагу

Найшвидший спосіб попередити наркозалежність дитини – частіше заглядати в телефони своїх дітей, – додає Євгеній Джигар.

“Там можна знайти інформаційні канали, Telegram-боти, де рекламуються наркотики. Варто також звертати увагу на поведінку своїх дітей. Дитина ходила в спортзал, займалась спортом, а тут стиль життя різко змінився – потрібно з’ясувати, чому так сталося”, – додає правоохоронець.

Що робить поліція

Одним із методів боротьби з розповсюдженням наркотиків, за словами Євгенія Джигаря, є інформування:

“Ми виїжджаємо і в дитячі табори, і в школи, розробили плакати, чат-боти, де можна заблокувати Telegram-канали, які рекламують наркотики”.

Правоохоронцям також допомагають і небайдужі громадяни.

“Наразі у Viber існує група “Сусідська варта”. Там зібрані голови ОСББ. Ми запропонували їм такий рівень співпраці: обходити свої будинки і у разі виявлення графіті з рекламою наркотиків замальовувати її або повідомляти нам”.

Євгеній Джигар згадав також і про всеукраїнську акцію, під час якої активісти разом із правоохоронцями замальовують подібні написи.

У підсумку правоохоронець додав:

“Ринок наркотиків активний. Є попит, є і пропозиція. Telegram-канали з’являються з такою ж швидкістю, з якою ми їх видаляємо. Збільшується і кількість графіті.”

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp