-1°

Як в Україні утримуватимуть тарифи на газ для населення

Уряд створить спеціальний фонд державного бюджету для надходжень від міжнародних донорів, за рахунок якого буде можливість утримувати тарифи на газ для населення. Про це розповів голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

За рахунок коштів цього ж фонду компенсуватимуть різницю у тарифах для підприємств теплокомуненерго та операторів газорозподільних мереж.

«Законопроєкт, який прийняв уряд, передбачає, що буде створено спеціальний фонд держбюджету, в який надаватимуться гроші від міжнародних партнерів. Уряд, у свою чергу, використовуватиме цей фонд для того, щоб не підвищувалися тарифи», – сказав Вітренко.

За його словами, різницю між економічно обґрунтованими та поточними тарифами держава компенсуватиме учасникам ринку: ТКЕ та операторам газорозподільних мереж, тариф яких не покриває їхні витрати, а також «Нафтогазу» за виконання «спеціальних обов’язків» продавати ресурс на пільгових, а не на комерційних умовах.

Це також дозволить «Нафтогазу» запозичувати кошти на закупівлю газу. 

«Нафтогаз» зможе пояснювати кредиторам, що він потім отримує достатньо грошей від продажу цього газу, оскільки різниця в тарифах покриватиметься з держбюджету», – зазначив Вітренко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp