
Як вибрати електрочайник
Здавалося б, що може бути легше, ніж вибрати електричний чайник. Адже ці пристрої настільки поширені в крамницях Рівного, що можна знайти виріб на будь-який смак та бюджет. Але якщо схопити першу ліпшу модель, можна розчаруватися. Тому є кілька корисних порад, на що звертати увагу при виборі пристрою для дому.

Класифікація моделей
Електричні чайники класифікуються за різними модифікаціями та наявним функціоналом:
- Стандартні зразки звичної форми для нагріву 1-3 літрів води.
- Термопоти, які призначені для зігрівання рідини від 3,5 літрів. Пристрої мають додаткову функцію термоса. Вода в них залишається теплою через кілька годин після кіпʼятіння.
- Міні-пристрої для автомобіля. Це прилади, які можна підключити до автомобільного прикурювача. Міні-чайники дуже зручні для використання у дорозі.
- Smart моделі. Такі прилади оснащені процесором, який дозволяє керувати кипʼятінням зі смартфона або іншого гаджета. Користувачі можуть дистанційно дізнатися про температуру та кількість рідини всередині.
- Заварники. Ці девайси призначені не тільки для кипʼятіння, в них можна одразу заварювати чай.
Якщо ви шукаєте щось економічне на великий колектив, оптимальне рішення – термопот. Для водіїв, звичайно, краще міні. Інші категорії користувачів можуть робити вибір, спираючись на доступний бюджет та ціни на електрочайники і власні потреби.
Матеріал корпусу
Від матеріалу корпусу залежить не тільки термін експлуатації приладу, але й якість та смак води, яка в ньому кипʼятиться. В магазинах можна знайти наступні варіанти:
- Пластик. Якщо мова йде про виріб відомого виробника з гарною репутацією, то такі чайники обіцяють бути якісними. Пластикові пристрої важать і коштують менше, ніж з інших матеріалів. Але не варто купувати сумнівні девайси за низьку ціну: скоріш за все вони виготовлені з низькоякісних сполук. Дешевий матеріал нестійкий до механічних пошкоджень і до того ж має неприємний запах, який під час кипʼятіння надає воді неприємного присмаку.
- Нержавіюча сталь. Металеві конструкції надійні, довговічні та екологічні, але потребують догляду, бо на стальній поверхні чайника добре видно плями, відбитки пальців та подряпини.
- Скло. Скляні чайники дуже екологічні, вони не впливають на смак води. Прозорий корпус дозволяє бачити рівень рідини у середині. Але такі прилади досить важкі, крихкі й дорогі.
- Кераміка. Один з найкращих варіантів, якщо ви шукаєте чайник з довгим строком служби або для подарунку. Кераміка не вступає в реакцію з водою й не впливає на її смак. Матеріал не піддається корозії та здатен тривалий час зберігати високу температуру рідини. Керамічні вироби виглядають дуже оригінально і можуть стати яскравою деталлю інтерʼєру у стилі прованс або класика. На жаль, це рідкісні моделі, які коштують доволі дорого.
На що ще потрібно звернути увагу
Коли ви визначилися з головними критеріями, зверніть увагу на інші експлуатаційні характеристики, наприклад, потужність. Тут варто дотримуватися правила «золотої середини». Якщо взяти пристрій з низькою потужністю, він буде дуже довго кипʼятити. Надвисокі показники – перевантажують мережу.