20°

Як вибрати мобільний кондиціонер?

Загалом розрізняють два основні види кондиціонерів. Це стаціонарні, які вбудовуються в стіну і не пересуваються потім, і мобільні. Кожен тип має свої особливості – і їх вибір залежить від ваших потреб і типу приміщення. Наприклад, деякі більше підходять для квартир, а деякі для сімейних будинків. Їх можна використовувати і для обігріву, як і газові теплові гармати https://vashklimat.com.ua/product-category/teplovye-pushki/gazovye-teplovye-pushki/

Найпотужнішими вважаються стаціонарні двокомпонентні кондиціонери – так звані спліт-системи. Вони складаються із зовнішнього та внутрішнього блоків, з’єднаних трубою охолодження. Ви можете використовувати мультиспліт-рішення та встановити кондиціонери по всьому будинку. З недоліків – висока ціна і необхідність будівельних втручань. Тому встановлювати такий кондиціонер краще під час будівництва чи ремонту. На сайті компанії Ваш клімат ви можете вибирати серед різних пристроїв. В асортименті є техніка для охолодження й обігріву приміщення, зволоження й очищення повітря тощо.

Коли варто вибрати мобільний кондиціонер?

Якщо ви живете у квартирі в багатоквартирному будинку з іншими сусідами, установка кондиціонеру може мати певні складнощі. Особливо це актуально для тих, хто орендує житло – і не завжди є змога щось дуже змінювати. Якщо ви не можете чи не хочете робити додаткові отвори в стінах і стелі, є сенс шукати практичний мобільний кондиціонер.

Які особливості мобільного кондиціонеру?

Портативні кондиціонери не мають зовнішнього блоку, тому ви можете переміщати їх між різними кімнатами за потреби. Це більш дешеве й доступне рішення, водночас воно повноцінне. І навіть якщо цей пристрій є одним із найбільших (спробуйте уявити, наприклад, розміри 40×30×65 см і вагу 20 кг), завдяки колесам, його має бути легко переміщувати.

Потрібно тільки подумати про вихід повітря. Найпростіше зробити це через відкрите вікно. Для цього слід вийняти шланги і закрити утворену щілину спеціальним пристосуванням для вікон. Тоді з них не зможе вийти ні тепло, ні холод – і рішення буде практичним. Деякі бренди навіть пропонують змінні тканинні чохли для шланга, щоб кондиціонер можна було гармонійно адаптувати до інтер’єру.

Якщо ви вирішили вибрати кондиціонер для охолодження і зробили вибір між стаціонарною та мобільною версією, слід перейти до конкретної моделі. Краще вибирати її відповідно до параметрів кондиціонованого приміщення та ваших потреб. Мобільний кондиціонер більш доступний для багатьох, і його установка дуже проста, тому доцільно розглянути цей варіант. 

На що звернути увагу, вибираючи мобільний кондиціонер?

Дізнайтеся його:

  • Продуктивність 

Виробники зазвичай вказують рекомендовану площу приміщення або в квадратних метрах, або «за об’ємом» – в кубічних метрах. При виборі зважайте на те, скільки в кімнаті вікон, на яку сторону вони виходять тощо. Спальня з одним вікном, що виходить на північ, не буде нагріватися так сильно, як велика кімната з двома скляними вікнами, крізь які майже щодня світить сонце.

  • Шум

Залежно від розташування кондиціонера шум також може бути важливим. Якщо ви хочете залишити кондиціонер увімкненим на ніч у вашій спальні, і вас не заколисує тихий гул, уважно стежте за рівнем децибел – можна вибрати тихіші та гучніші моделі.

  • Експлуатаційні витрати

Перед покупкою дізнайтеся споживання та клас енергоспоживання, до якого належить пристрій. Кондиціонери дещо подібні до холодильників. Тому може статися так, що вища і дорожча модель фактично окупить різницю в ціні за кілька років завдяки своїй ефективності. Тож спробуйте розглянути моделі кондиціонерів, які належать до найвищих класів енергоефективності. Пам’ятайте, що це певна інвестиція: його можна вмикати протягом багатьох днів і годин протягом року.

Зважайте на ці критерії, щоб вдало підібрати кондиціонер. А команда «Ваш клімат» допоможе вам визначитися.